Ефективні знеболюючі при гастриті

астрітом називають запалення слизової оболонки шлунка. У гастриту безліч симптомів, а одним із самих основних симптомів є біль в області живота. Але чому при гастриті взагалі болить шлунок? Які знеболюючі препарати потрібно пити, щоб біль минув? І в яких випадках не можна використовувати знеболюючі ліки? Нижче ми дізнаємося відповіді на ці питання.

Чому при гастриті болить шлунок?

Боли в желудке
Чому при гастриті болить шлунок?

При гастриті зазвичай виникає больовий синдром в області шлунка ; біль то посилюється, то послаблюється (в деяких випадках больовий синдром може навіть прірву на кілька днів). Також слід пам'ятати, що іноді зустрічається гастрит, який протікає безсимптомно, що ускладнює діагностику і лікування. На жаль, більшість людей печію і нудоту досить часто не сприймають як щось серйозне, списуючи на тимчасові розлади. Зазвичай звернення в лікарню настає тільки тоді, коли больовий синдром турбує людини дуже довго, а домашні ліки практично не допомагають.

Слід розуміти, що всередині шлунка практично немає нервових закінчень, тому поява больового синдрому при гастриті обумовлено здавленням шлункових стінок. Зазвичай гастрит характеризується неприємним відчуттями в лівій частині тіла, в області підребер'я (тобто там, де розташовується шлунок). При гострому перебігу хвороби виникають переймоподібні болі, які можуть носити як інтенсивний, так і помірний або слабкий характер. Ці різкі сутички, викликані спазмом мускулатури кишечника (так звані спастичний біль), виникають через кілька годин після їжі.

Також у людини може з'явитися відчуття розпирання і тяжкості (так звана дістензіонние біль). Цей симптом має місце при серйозному розтягуванні стінок стравоходу. Відчуття тиску і повноти виникають внаслідок порушень процесів евакуації зі шлунка. Такий стан характерний для хронічного гастриту і настає під час або після прийому їжі. Крім того, можуть виникати тупі і ниючі болі. Для того щоб ніколи не дізнатися на практиці про відчуття, супутніх гастриту, слід знати, що може викликати їх.

Що провокує біль при гастриті?

Існує ряд зовнішніх факторів, які можуть бути причиною виникнення нападів гастриту, що супроводжуються болем: | || 74 Неправильное питание

 • Неправильное питание, в том числе употребление некачественных продуктов и нарушение режима питания;
 • Погане пережовування їжі, яке може бути викликане порушеннями в жувальній апараті;
 • Шкідливі звички - надмірне вживання алкоголю, куріння;
 • Тривалий прийом ліків - саліцилатів, деяких індольного алкалоїдів, протівотуберкул езних, нестероїдних протизапальних засобів;
 • Шкідливі умови роботи, пов'язаної з тривалим впливом хімічних речовин;
 • Тривалі і часті стресові стани.
Також на розвиток хвороби можуть впливати внутрішні чинники - різні патології: інфекції, анемія, порушення в роботі ендокринної системи, обміну речовин, легенева, серцева або ниркова недостатність, запальні захворювання черевної порожнини. При підтвердженні діагнозу «гастрит» лікар призначає пацієнтові препарати для лікування хвороби, а також ліки, здатні нейтралізувати больові відчуття в області шлунка.

Як зняти біль при загостренні гастриту?

На приеме у доктора
Як зняти біль при загостренні гастриту?

Хворобливі відчуття під час нападу допоможуть полегшити наступні заходи. При гострому гастриті хворому потрібно забезпечити постільний режим, а також викликати блювоту для спорожнення шлунка. Протягом наступних одного-двох днів показано лікувальне голодування - практично повна відсутність їжі, допускається вживання чаю з лимоном. Також рекомендують тримати теплу грілку в районі живота. Далі можна вводити в раціон рідку їжу - супи, слабкий чай.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню Санпраза і показання до препарату

Потім поступово розширювати дієту протертими кашами, несолодким киселем, овочевими пюре, м'ясними та рибними фрикадельками і т.д. Таким чином, процес переходу до звичайного харчування займає близько декількох тижнів. Лікування хронічного гастриту в першу чергу повинна бути спрямована на усунення причин захворювання, таких як неправильна робота жувального апарату, хвороби ясен і т.д.

Дієта сприяє усуненню подразників слизової: виключено вживання грубої їжі, показані молочні та овочеві супи, бульйони, яйця всмятку, парові котлети та інші продукти. Заспокоїти болю при гастриті допоможуть медикаментозні препарати, здатні зняти подразнення слизової оболонки. При сильному больовому синдромі застосовують холіноблокатори, анальгетики або спазмолітики. Однак слід враховувати, що вони здатні погіршити патологічний стан шлунково-кишкового тракту, тому при гастриті спільно з даними препаратами потрібно приймати гастропротектори.

У будь-якому випадку виникнення болю в шлунку слід якомога швидше звернутися до лікаря. Самолікування загрожує наслідками, адже ліки можуть вплинути на стан шлунка як в кращу, так і в гірший бік. Тільки лікар може підібрати оптимальну схему лікування, в тому числі виписати препарати, що знімають біль.

Препарати для зняття болю в шлунку

Больовий синдром при гастриті сигналізує про неправильну роботу органу. Тому позбавлятися від болю слід за допомогою ліків, спрямованих на усунення самої хвороби. Це не означає, що неприємні відчуття потрібно терпіти, але обмежуватися прийомом ліків, які тільки купируют біль, не варто. Розглянемо основні типи засобів, які знижують больові відчуття.

Анальгетики і спазмолітики

Описание группы препаратов
Спазмолітики

Препарати цієї групи покликані зняти болючий спазм і тонус м'язових волокон шлунка. Ці кошти можуть супроводжувати лікування, оскільки вони лише маскують больовий синдром, тимчасово покращуючи самопочуття. При гастриті приймають анальгетики на основі метамізолу натрію, вони блокують нервові імпульси, що повідомляють мозку про біль.

Чинними речовинами спазмолітиків проти болю в шлунку є папаверин, дротаверин і т.д. Протипоказаннями до прийому анальгетиків є печінкова або ниркова недостатність, пригнічення кровотворення, анемія, лейкопенія, вагітність. Спазмолітики можна приймати при збільшенні товстої кишки, деяких видах колітів, хвороби Крона, мікробних захворюваннях кишечника.

в'язкі препарати

Обволікаючі та в'яжучі лікарські засоби на основі вісмуту (в тому числі Трікалі діцітрата вісмуту ) покликані запобігти подразнення слизової оболонки кишечника шлунковим соком. Утворюючи на внутрішніх стінках шлунка своєрідну плівку, вони здатні полегшити больовий синдром і зняти запальний процес.

Діючою речовиною в'яжучих і обволакивающих засобів (гастропротекторов) є вісмуту Трікалі діцітрат. Він здатний відновити захисні функції шлунка і запобігти рецидивам хвороби. Його часто призначають разом із симптоматичними засобами від болю. При гастриті, викликаному присутністю бактерій Helicobacter pylori, можна віддати перевагу препарату, який володіє активним бактерицидну дію, стимулює цитопротекторні механізми, підвищує стійкість слизової оболонки до шкідливих впливів.

Ферментні засоби

Ці ліки покращують травлення, допомагаючи шлунку розщеплювати складні компоненти їжі. Основною діючою речовиною препаратів є панкреатин (екстракт вмісту підшлункової залози), а також його комбінації з іншими речовинами. Ліки приймають під час або безпосередньо після їжі, навіть при легких перекуси. Протипоказаннями служать чутливість до речовини і гострий панкреатит.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню препарату Гастрацід - склад, передозування, побічні ефекти і аналоги

Антациди

Группа препаратов
Антациди

Частим супутником гастриту є підвищення рівня соляної кислоти в шлунковому соку - саме вона викликає печію і неприємну кислу відрижку, а також патологічні зміни в тканинах слизової. Для нейтралізації кислоти застосовують антациди - в лікарських препаратах їх роль часто виконують з'єднання магнію і алюмінію або натрію і кальцію. Антациди діляться на ті, що всмоктуються і не всмоктуються.

Перші мають практично миттєвим, але короткочасним ефектом, а після закінчення дії можуть викликати збільшення секреції соляної кислоти і загострити перебіг гастриту. Невсасивающіеся антациди відрізняє більш м'який вплив, вони мають відкладений, але більш тривалий ефект, до того ж не викликають утворення вуглекислого газу. Дані препарати здатні купірувати ранні і пізні больові синдроми при гастриті. Їх приймають приблизно через годину після їжі, а також перед сном.

Холіноблокатори

Дані ліки мають ефект спазмолітиків, а також знижують рівень освіти шлункового соку, секрецію соляної кислоти, при цьому не перешкоджаючи виробництву захисного слизу. Основною діючою речовиною є рослинний алкалоїд атропін. При прийомі холиноблокаторов слід обережно поставитися до дотримання дозування - навіть невелике перевищення здатне викликати побічні симптоми (сухість у роті, тахікардія, запаморочення і так далі). Протипоказаннями до прийому служать наявність глаукоми і аденоми передміхурової залози.

Коли не можна застосовувати знеболюючі препарати?

Знеболюючі препарати повинен призначати лікар, а самолікування протипоказане. Також слід пам'ятати, що в деяких випадках лікар може відмовитися від призначення знеболюючих препаратів. Справа в тому, що при деяких розладах компоненти знеболюючих препаратів можуть викликати важке ураження організму, яке дуже погано піддається лікуванню. Перелічимо основні розлади, при яких призначати знеболюючі препарати потрібно з обережністю:Болезнь Крона

 • Хвороба Крона;
 • Деякі кишкові інфекції;
 • Мегаколон;
 • коліт;
 • Туберкульоз;
 • Деякі інші рідкісні розлади.

Також слід пам'ятати, що важка біль в області шлунка може вказувати на наявність не тільки гастриту, а й інших розладів. Наприклад, у людини з гастритом може початися запалення апендициту - в такому випадку буде досить важко визначити, що саме викликало появу больового синдрому. Якщо у лікаря є підозра, що у хворого не тільки гастрит, але і апендицит, то в такому випадку прийом знеболюючих препаратів протипоказаний, а самого хворого потрібно відправити до хірурга на огляд.

Висновок

Теперь вы знаете о том, как снять боль при гастрите. Подведем итоги. Боль при гастрите возникает вследствие воспаления слизистой оболочки желудка. Сущестсвует множество лекарств, с помощью которых можно снять болевой синдром при гастрите; основные классы обезболивающих лекарства — вяжущие препараты, анальгетики, спазмоголики, ферментные лекарста и так далее. В некоторых случаях использовать обезболивающие препараты для снятия боли запрещено; основные случаи — болезнь Крона, туберкулез, острые кишечные инфекции и так далее.

Посилання на основну публікацію