Коли і з якою метою призначають Омепразол

Біль, важкість у животі, печія, відрижка заподіюють дискомфорт великій кількості людей. При такій симптоматиці у лікаря виникає припущення про проблеми в шлунково-кишковому тракті, зокрема, гастриті, виразці шлунка, закидання соляної кислоти або частинок їжі в стравохід.

Одним з лікарських засобів, рекомендованих для полегшення стану пацієнта, є Омепразол | || 63 . Инструкция по применению препарата указывает на сферу назначения и правила приема, что нужно знать не только врачу, но и пациенту.

Характеристика властивостей і складу препарату

Упаковка препарата
Характеристика властивостей і складу препарату

Омепразол в довідниках лікарських препаратів і в інструкції по застосуванню класифікують як інгібітор протонної помпи (ІПП) і противиразковий засіб. Перевага цих ліків під те, що його компоненти надають виборче дію тільки на проблеми шлунково-кишкового тракту, не зачіпаючи інших органів.

Діючою речовиною ліки є Омепразол. До допоміжних компонентів належать гліцерин, желатин, діоксид титану, лаурилсульфат Na, очищена вода і ряд інших речовин.

Фармакологічна властивість омепразолу - це блокування останнього етапу формування соляної кислоти в шлунку, якщо кисле середовище перевищує норми забезпечення і впливає агресивно на слизову органів травлення.

Діюча речовина гальмує ферментативний процес, який бере участь в секреції соляної кислоти. Блокування відбувається вибірково, омепразол досягає парієтальних клітин шлунка, де формується доброчинна середовище для діючої речовини ліки.

Секреція соляної кислоти починається ще до потрапляння їжі в шлунок. Першим стимулом є запах, вид блюда. Але їжа в шлунок може не надійти, що у деяких людей призводить до ураження слизової через порушення процесу нейтралізації кислотності.

Омепразол починає блокування ферментів, стимулюючих парієтальних клітинах на виробництво кислоти, вже на базальному етапі (до початку трапези). Викид кислотної рідини в порожнину шлунка блокується.

Омепразол застосовується в сфері гастроентерології з метою лікування і профілактики таких хвороб:Хеликобактер пилори

 • виразкової утворень на слизовій дванадцятипалої кишки і шлунку.
 • Наличие бактерии Хеликобактер пилори, которая приводит к разным стадиям гастрита.
 • Деформація сфінктера, - клапана, що перекриває отвір між стравоходом і шлунком. Виникає занедбаність соляної кислоти і частинок їжі в стравохід, що не є нормою. Дисфункція органів шлунково-кишкового тракту викликає запалення слизової. Стан класифікується як рефлюкс - езофагіт.
 • Поразка слизових шлунково-кишкового тракту через тривалого прийому нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП).
 • При анестезії під час хірургічного втручання для запобігання закидання кислого середовища зі шлунка в дихальні шляху.

Якщо у пацієнта виникає загроза негативного впливу соляної кислоти на шлунково-кишковий тракт, гастроентеролог призначає Омепразол спільно з іншими препаратами.

В яких випадках є показання до застосування омепразолу

Виходячи з ідентифікації препарату в якості інгібітора і противоязвенного кошти, омепразол приймають як пацієнти, які перебувають під контролем у гастроентеролога, так і люди, які зіткнулися з дискомфортом в шлунку чи стравоході.

Без призначення лікаря Омепразол можна приймати, дотримуючись інструкції в упаковці, людині, що зіткнулося з наступними проблемами:Тяжесть в желудке

 • Важкість в шлунку;
 • Метеоризм, здуття через рясний газоутворення; | || 107
 • Изжога, как симптом дисфункции клапана, перекрывающего проход между пищеводом и желудком;
 • Відрижка через скупчення газів у верхній частині шлунково-кишкового тракту;
 • Смак кислого через невеликий проміжок часу після трапези.
Перераховані стану сигналять про який-небудь дисбалансі в травному процесі. Найчастіше симптоматика з'являється через підвищену секреції соляної кислоти і шлункового соку. Навіть тижневий курс Омепразолу по 1 капсулі в ранковий час полегшить стан людини.

Більш серйозними показаннями до прийому інгібітору Омепразол є діагностовані захворювання.Образование язвы на слизистой желудка

 • У практиці лікування гастриту цей препарат входить в стандартні схеми курсової терапії антибіотиками.
 • Освіта виразки на слизовій шлунка або кишечника теж вимагає призначення омепразолу для зниження рівня кислотності. Постійний викид соляної кислоти пропалює незахищену слизову (навіть при наявності маленьких ерозій), не даючи можливості епітелію відновитися.
 • Багато видів болю купіруються нестероїдними протизапальними препаратами. Побічним ефектом прийому нестероїдних протизапальних засобів є дискомфорт у травному тракті. При появі скарг лікар рекомендує почати прийом омепразолу.

Діючи вибірково тільки на процес секреції соляної кислоти в парієтальних клітинах, інгібітор торкається інші ділянки і функції травлення. Після відміни препарату секреція кислоти відновлюється в повному обсязі.

Протипоказання для прийому омепразолу

Є ряд причин, за якими призначення інгібітору Омепразол протипоказано:Беременность

 • Дитячий вік до п'яти років або з масою тіла більше 20 кілограмів.
 • Алергічна реакція на діючу речовину або інші інгредієнти препарату.
 • Вагітність і період лактації. У рідкісних випадках лікар все ж призначає ліки, якщо немає альтернативи.
 • Ниркова і печінкова недостатність.
 • Поєднання Омепразолу з алкоголем. В інструкції із застосування немає заборони на спиртне при терапії омепразолом, тому що ефективність препарату не знижується. Але ліки вживається при наявності проблем в області шлунково-кишкового тракту, а алкоголь агресивно впливає на цей тракт, особливо на печінку, яка відчуває навантаження для утилізації Омепразолу та інших ліків.
Інших протипоказань немає. При ниркової або печінкової недостатності терапія допустима, але рішення приймає тільки гастроентеролог.

Призначення Омепразолу при гастриті

Повышенная кислотность желудочного сока Приймати Омепразол при гастриті можна тільки в тому випадку, якщо після обстеження рівня кислотності шлункового соку виявлено підвищення допустимих норм. При підвищеній секреції соляної кислоти шлунковий сік змінює свій склад і починає не тільки розщеплювати їжу перед відправкою її в 12 палої кишки, а й надавати агресивне вплив на стінки шлунка. Виникає запальний процес, який відбивається больовим симптомом.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню препарату Тальцид

Якщо не змінити ситуацію, кисле середовище посилить проблему, гастрит буде прогресувати. Завдання лікаря усунути вплив шлункового соку на стінки шлунка і зняти запалення слизової. Омепразол блокує вироблення соляної кислоти, що знижує рівень кислотності шлункового соку. При своєчасному призначенні інгібітора можливо повне відновлення епітелію.

У багатьох випадках діагностування гастриту при проведенні гастроендоскопіі робиться біопсія для дослідження шлунка на наявність / відсутність бактерії хелікобактер пілорі. Фахівці встановили, що саме діяльність цього мікроорганізму призводить до гастриту. Хелікобактер пілорі комфортно в кислотному середовищі, але при зниженні кислотності шлункового соку мікроорганізм гине під впливом антибіотиків.

Не слід пити Омепразол при гастриті, якщо рівень соляної кислоти низький або нульовий. Блокування секреції призведе до цілковитої атрофії залоз і витончення стінок епітелію, що призводить до серйозних змін, аж до утворення наростів або раку.

Омепразол при печії і відрижки

Симптом изжоги
Печія

Классическими симптомами сбоя в пищеварительной системе являются изжога, отрыжка и неприятный привкус во рту через некоторое время после любого приема пищи. Оставлять такие проявления без внимания нельзя. В некоторых случаях подобные приступы угнетают человека и нарушают ритм жизни.

Омепразол справляється з проблемою краще, ніж аналогічні препарати (антациди і альгінати), які усувають печію тільки на період дії активної речовини, у тому числі проблему. Через один, о другій печія може повернутися і людині доведеться приймати таблетки при кожному нападі.

ДБЖ запобігає печію, блокуючи саме кислоту, яка подразнює стінки стравоходу при попаданні її зі шлунка. Якщо в стравоході не почався процес формування ерозії, ліки навіть в мінімальному дозуванні (10 мг на добу) усуває дискомфорт в цій області і підвищує якість життя пацієнта.

Знявши симптоматику печії або відрижки, необхідно звернутися до гастроентеролога і вирішити проблему з клапаном між стравоходом і шлунком. У деяких ситуаціях потрібно прийом препарату протягом усього життя, щоб захистити слизову від агресивного дії соляної кислоти.

Дозування і кратність прийомів омепразолу

Призначення інгібітору блокадній помпи вимагає постановки точного діагнозу. Пити Омепразол при будь-якому дискомфорті в шлунку не можна. При наявності показань до застосування ліки п'ють за такими схемами.

Дорослі пацієнти

Дозування препарату і тривалість терапії визначається по клінічній картині конкретного випадку:Дозировка препарата

 • Діагностована виразка або рефлюкс - езофагіт, дозування становить 20 мг на добу. Курс лікування від 2 до 8 тижнів за призначенням гастроентеролога.
 • При виникненні гастропатии на тлі прийому нестероїдних протизапальних препаратів курс лікування триває від 4 до 8 тижнів в дозуванні 20 мг один раз на добу.
 • При гастрите с повышенным содержанием соляной кислоты назначают прием Омепразола на две недели по 20 мг два раза в день.
 • Якщо виявлена ​​бактерія хелікобактер пілорі блокатор секреції соляної кислоти приймається одночасно з антибіотиками. Терміни та дозування визначає лікар. Омепразол випивають за годину до антибіотика, щоб підсилити ефект впливу на мікроорганізм.
 • При печії, відрижці, здуття, метеоризмі без призначення лікаря ліки п'ють від п'яти до чотирнадцяти днів. Концентрація активної речовини не повинна бути вище 10 мг на добу.
При вагітності Омепразол протипоказаний, навіть при наявності в анамнезі жінки гастриту або інших захворювань шлунково-кишкового тракту. Призначення може рекомендувати тільки гастроентеролог, якщо для цього є підстави.

Терапія проблем, викликаних впливом соляної кислоти, при вагітності обмежується спеціальною дієтою. В період лактації мамі слід перервати процес на термін терапії омепразолом або вибрати інший засіб за порадою лікаря.

Призначення для дітей

Прийом омепразолу у дітей обмежений віковими критеріями. При діагностуванні гастриту або інших змін, пов'язаних з секрецією соляної кислоти, ліки дозволено тільки з 5 років. Якщо вага дитини в цьому віці нижче 21 кілограми, лікар повинен підібрати маленькому пацієнтові інший препарат. Дозування вибирається в інтервалі 10-20 мг на добу, враховуючи масу тіла дитини.

Читайте також: & nbsp; Фармакологічна дія і інструкція із застосування Улькавіса

Як правильно приймати Омепразол

Лікарський засіб зазвичай випускається у формі кишковорозчинних капсул, що містять діючу речовину і інші компоненти. Така форма дозволяє доставити діюча речовина саме в шлунок, де оболонка капсули поступово руйнується, звільняючи лікувальні компоненти. Мікрогранули починають діяти на обволікають клітини через годину після прийому омепразолу.Как правильно принимать Омепразол

 1. Капсулу випивають до прийому їжі або під час трапези, запиваючи водою. Небажано розкривати оболонку, якщо це не відноситься до дитини, який не може проковтнути велику капсулу. Дітям рекомендується розкрити оболонку і всипати вміст в кисломолочний продукт, який за смаком малюкові. Вжити негайно в повному обсязі.
 2. Ефективно вживання рекомендованої дози в ранкові години перед сніданком. Травний процес тільки запускається і діюча речовина інгібітора скоректує рівень соляної кислоти на весь день.
 3. Якщо лікування омепразолом проводять спільно з терапією інших препаратів, необхідно витримувати інтервал не менше години.
 4. Діюча речовина омепразол може призначатися не тільки в формі капсул, а й внутрішньовенних ін'єкцій, якщо існують обмеження для орального прийому ліків. Виконувати призначення може тільки медсестра в процедурному кабінеті або в домашніх умовах. Препарат розчиняють в спеціальному розчині і вводять за допомогою крапельниці протягом 20-30 хвилин.
 5. Якщо хворому призначена для прийому дозування від 80 до 120 мг на добу, їх потрібно розділити на два рази (сніданок і вечеря).

Не варто нехтувати схему прийому омепразолу, прописану лікарем. Передозування діючої речовини в обкладальних клітинах шлунка може звести викликати симптоми побічних явищ:Повышенная сонливость

 • Свідомість нечітке, сплутана;
 • Підвищена сонливість навіть після достатньої кількості сну;
 • Зниження зору ;
 • Сухість в ротовій порожнині;
 • Головний біль;
 • Порушення серцевого ритму;
 • Нудота.
Недостаточная концентрация Омепразола сведет всю терапию на нет, потому что блокировка секреции соляной кислоты будет кратковременной.

Аналоги Омепразолу, ціна лікарських препаратів

Щоб ка ждий пацієнт мав можливість для усунення проблем зі шлунком, в фармації існує ряд аналогів Омепразолу. Діюча речовина в оригіналу і його дженерика одне, але загальний склад може відрізнятися. У деяких випадках ціна на аналоги може бути істотно нижче первісного ліки.

Назва ЛЗ Виробник Форма випуску, об'єм Ціна
Омез (д. В. Омепразол) || | 244 Индия, Португалия капсули к / р, 20 мг від 60 р.
Омез д (д. в. омепразол + домперидон ) Індія капсули к / р, 20 мг від 250 р.
Омез Інта Індія порошок для приготування суспензії, 20 мг від 65 р.
Омепразол - Тева Росія капсулы к/р, 20 мг від 40 до 60 р.
Омепразол-Ріхтер ГЕДЕОН Ріхтер - рус ЗАТ, Росія капсулы к/р, 20 мг від 80 р.
Ультоп (д. в. омепразол) KRKA d. d. (Словенія) капсули, 10, 20, 40 мг від 140 р.

В аптеках можна знайти дешевші дженерики, їх ціна стартує від 18 рублів за упаковку 14 штук.

Порівняння Омепразолу з іншими інгібіторами блокадній помпи

Блокувати секрецію соляної кислоти здатні і інші лікарські кошти, у яких основною діючою речовиною буде не омепразол, а, наприклад, ранітидин, фамотидин, езомепразол, рабепразол і інші. Відмінність цих ліків від цих ліків під діючій речовині, ефективності і кількості побічних реакцій після прийому.

Якщо препарати Омез, Ультоп є аналогами омепразолу через загального діючої речовини в їх складі, то лікарські засоби Рабепразол, Де Нол, Нольпаза, Еманера мають в складі зовсім інше діюча речовина. Але їх мета однакова - блокувати секрецію соляної кислоти, тобто це ліки однієї групи - інгібітори блокадній помпи (ІБП).

Вони можуть замінити омепразол, якщо у пацієнта є протипоказання до застосування або спостерігаються побічні реакції. Що краще - вирішує лікар індивідуально по кожному пацієнту.

Відгуки пацієнтів

Омепразол в медичній практиці призначається через доступності та ефективності при багатьох проблемах в травному тракті. Добре допомагає при печії, буде усунено симптом, а причину неприємного стану. Серед всіх відгуків людей, хто брав Омепразол самостійно або за призначенням лікаря, є скарги на побічні реакції. Але таких відгуків одиниці.

Микола, 42 роки: Я водій-далекобійник і тому харчування у мене не найкорисніше. Пиріжки, кава, газовані напої, меню придорожніх кафе. Став помічати печію і тяжкість в животі через 20-30 хвилин після трапези. Зайшов в аптеку і за порадою фармацевта купив упаковку Омепразолу за 50 рублів. Випив там же і поїхав далі. Проблема зникла. Чому я дуже радий. По лікарнях ходити немає часу.

Висновок

Омепразол застосовується часто в практиці лікування гастриту, виразки, рефлюксу та інших проблем в шлунково-кишковому тракті. Але перед початком прийому варто вивчити інструкцію по застосуванню і порадитися з лікарем, щоб виключити побічні явища.

Посилання на основну публікацію