Препарат Омез - властивості, застосування і аналоги

Захворювання шлунково-кишкового тракту стали справжнім бичем нашого століття. Неправильне харчування - фаст-фуд, гострі, жирні страви, прийом їжі всухом'ятку або навіть без відриву від навчання, роботи - всі ці порушення режиму харчування призводять до проблем травлення. Гастрити, рефлюкс-езофагіти виявляються у кожного третього дорослого людини.

Препарат Омез - одне з сучасних ліків, що допомагають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Втім, аналоги Омезу в деяких випадках показують себе не гірше , тому важливо розуміти, коли який вибір краще.

Препарат Омез

Омез - дія, особливості застосування

Омез - це сертифіковане назва препарату, який виробляється в Індії. Його дія спрямована на боротьбу із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Серед основних показань ліки числяться:

 • Виразки шлунка, дванадцятипалої кишки;
 • Рефлюкс-езофагіт, в тому числі, виразкова стадія;
 • Захворювання підшлункової залози - ферментна недостатність , панкреатит;
 • Препарат додають у складі комплексної терапії для аспірації шлункового соку після оперативних втручань;
 • Призначають при травматичних, інші порушення цілісності слизових стравоходу, шлунка, кишечника;
 • Применяют в качестве профилактики рецидивов заболеваний ЖКТ.

Ліки Омез відноситься до інгібіторів протонної помпи. Це означає, що він впливає на ферменти, які змушують організм продукувати надлишок шлункової кислоти, знижує їх активність і разом з тим, зменшує кислотність в шлунку.

Ефект зниження вироблення шлункового соку тимчасовий, вже через 18-24 години діяльність залоз і ферментів повністю відновлюється, тому Омез можна застосовувати протягом тривалого часу. Він не пригнічує природне вироблення шлункового соку на постійній основі, пом'якшуючи їдкість кислоти тільки на невеликий проміжок часу. Не має накопичувального ефекту.

В ході фармакодинамики і фармакокінетики активна речовина надходить не безпосередньо в кровотік, а опосередковано діє на залози, перешкоджаючи надлишкової виробленні кислоти. Найбільша концентрація спостерігається через годину-півтори після прийому ліків, проте діяти Омез починає вже через п'ятнадцять-двадцять хвилин.

Його дія:

 1. Знімає біль;
 2. Прибирає відчуття тяжкості, тиску в шлунку;
 3. Покращує апетит;
 4. Прибирає печію;
 5. Знімає спазми, в тому числі, спазми стравоходу - прибирає неприємний «клубок у горлі»;
 6. прибирає відчуття печіння, дискомфорту в епігастральній ділянці.

руйнування залишків препарату відбувається в печінці та нирках, метаболіти виводяться з сечею протягом доби. Ліки Омез відрізняється добре переноситься, мінімальною кількістю протипоказань та побічних дій.

Інструкція і нюанси прийому Омезу

Препарат в медицині використовують у вигляді крапельниць або таблеток. Інфузійне вливання призначається в разі тяжких захворювань, таких як прорив виразки шлунка або дванадцятипалої кишки, синдром Золлінгера-Еллісона - пухлинний процес в епігастральній ділянці, частіше за все, що впливає на активність вироблення шлункової кислоти і ферментів підшлункової залози.

Крапельниці завжди повинні призначатися лікарем в залежності від тяжкості стану пацієнта, супутніх захворювань, маси тіла і віку.

у вигляді таблеток і капсул Омез продається в аптеках без рецепта. Якщо захворювання не настільки важко, щоб були потрібні інфузії і знаходження в стаціонарі, можна застосовувати препарат самостійно. Головне - уважно слідувати інструкції.

Омез инструкция по применению

Правила прийому ліків такі:

 1. Стандартна доза на дорослу людину - 20 мг на добу. Препарат продається саме в такому дозуванні, що полегшує його прийом;
 2. Рекомендовано пити таблетку з ранку, на голодний шлунок. Терапевтичний ефект буде тривати протягом дня і до наступного прийому. Ліки буде допомагати перетравлювання і засвоєнню їжі;
 3. Стандартний курс лікування Омез при гастриті - 14 днів. При більш важких захворюваннях, таких як виразки шлунка, дванадцятипалої кишки, панкреатит можна продовжити прийом до чотирьох тижнів;
 4. Якщо бажаного ефекту лікування не вдається досягти через дві-три доби після прийому першої капсули, можна збільшити дозу до двох в день;
 5. Можна приймати Омез на ніч, особливо при сильних болях, печії, дискомфорт в шлунково-кишковому тракті, якщо цей дискомфорт заважає сну.
Читайте також: & nbsp; Препарат Гастрикумель інструкція із застосування - склад, показання до застосування, протипоказання і аналоги

Омез правила приема

Незважаючи на низьку токсичність і добру переносимість ліків, у нього є протипоказання і побічні ефекти. Знайомлячись з інструкцією до Омез, необхідно врахувати деякі умови:

 1. Небажано приймати Омез з алкоголем, оскільки етиловий спирт провокує підвищене вироблення шлункової кислоти, що зводить нанівець терапевтичний ефект прийнятого ліки;
 2. Омез при вагітності призначають лише в тому випадку, коли значення лікувальної дії для матері перевищує можливі ризики щодо плоду. Тобто, пити Омез при вагітності, якщо тільки не йдеться про важке захворювання, не рекомендується, а рішення має приймати лікар;
 3. Якщо необхідно призначення препарату матері-годувальниці, необхідно припинити лактацію і перевести дитину на штучне вигодовування до повного припинення прийому ліків;
 4. З обережністю призначають Омез особам, які беруть протисудомні препарати і речовини, що покращують мозковий, м'язове кровообіг, наприклад Діазепам. Є дані про те, що Омез істотно знижує ефективність цих ліків;
 5. Дуже рідко бувають алергічні реакції на компоненти препарату, які проявляються висипами, утрудненим диханням, почервонінням шкірних покривів, діареєю, нудотою або блювотою, втратою свідомості. | || 138

Омез противопоказания

Омепразол — основное активное вещество препарата Омез. Оно обладает целым рядом побочных действий. Конечно, они проявляются в редких случаях, но инструкция по применению обязана предупредить каждого пациента о таких негативных последствиях, как:

 • Нудота;
 • Блювота;
 • Запаморочення;
 • Галюцинації;
 • М'язова слабкість, тремор;
 • Запор або діареї;
 • Депресивні стани у осіб, схильним до ендогенних депресій; | || 154
 • Стоматит;
 • Сухість в роті.

Оскільки всі побічні ефекти спостерігаються вкрай рідко - від одного випадку на десять тисяч до одного на мільйон, то немає ніяких спеціальних умов прийому препарату на тлі діяльності, що вимагає підвищеної концентрації уваги. Омез можна приймати за кермом.

Ліки є у всіх аптеках, придбати його можна без спеціального рецепта. Ціна Омезу в аптеках коливається від 70 до 150 рублів за упаковку.

Аналоги Омезу

Препарат Омез - далеко не єдині ліки, що призначається при гастриті і виразках шлунка. Основна діюча речовина, омепразол, є основною однойменного ліки. Омез - це індійський дженерик Омепразолу.

Що краще вибрати? У чому різниця між Омез і омепразол, якому з двох препаратів віддати перевагу і від чого залежить ціна?

Омепразол проводиться численними компаніями. Серед них - ізраїльська Тева, «Лек» зі Словенії та багато інших. Омез - патентована назва індійського дженерика, який довів свою якість і активно пропонується на російському ринку.

Ціна Омепразолу виробництва зарубіжних країн, таких як Ізраїль, Німеччина, Словенія, буде набагато вище, ніж індійського варіанту. Деякі пацієнти вважають, що європейські аналоги ліків, кращих очищені, ефективніше діють і викликають менше побічної дії, проте це все особисті спостереження окремих людей, які цілком можна віднести до так званого ефекту плацебо.

Омепразол

Крім «простого» Омезу пропонується ще Омез Д. Пацієнту не завжди легко розібратися в назвах, тому виникають питання. Все дуже просто - Омез Д відрізняється від Омезу додатковим активною речовиною - домперідоном. Воно допомагає прибирати нудоту, блювотні позиви, гикавку. Як і звичайний Омез, краще приймати «другий» варіант вранці, до їди.

Омез Д

Які бувають аналоги за дією?

Якщо Омез і Омепразол - це одне і те ж речовина, тільки різних виробників і різних патентів, то інші протівогастрітние і противиразкові препарати можуть відрізнятися набагато серйозніше, аж до повністю іншого принципу дії. Ринок пропонує широкий вибір ліків, тому бажано перед тим, як придбати упаковку таблеток, проконсультуватися з лікарем-гастроентерологом. Або хоча б уявляти, чим відрізняються одні варіанти від інших.

Омез і Ранитидин

Ранитидин - це антигістамінний засіб. Воно зменшує запальні і аутоімунні реакції в організмі людини, за рахунок чого знижується вироблення зайвого шлункового соку, відбувається загоєння гастриту або виразок.

Якщо шукати відповіді на запитання, що краще - Омез або Ранитидин, то потрібно розуміти, що перший - препарат останнього покоління, вузького дії, спрямований саме на боротьбу із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Ранитидин вважається професіоналами медицини вже застарілим, його дія менш виражена, але у нього менше протипоказань, особливих умов прийому побічних ефектів.

Вартість Ранітідіна нижче, ніж Омезу, що при лікуванні легких захворювань, на зразок поверхневого гастриту, теж може зіграти свою роль в ухваленні рішення про покупку.

Читайте також: & nbsp; Опис препарату Ітопра, інструкція до прийому

Ранитидин

Омез і Паріет

У препараті Паріет основна активна речовина - рабепразол. На відміну від омепразолу, він активується не в кислому середовищі шлунково-кишкового тракту, а надходить безпосередньо в кровотік. Дія Париета настає швидше завдяки цій особливості.

Паріет - японський препарат, що обумовлює його високу ціну. В середньому, він дорожче Омезу в п'ять-шість разів. Ефективність дії приблизно однакова, але Паріет застосовується в менших дозах завдяки тому, що активна речовина проникає безпосередньо в кров. Обидва препарати мають однаковий набір протипоказань, а ось побічних ефектів у японського ліки спостерігається менше.

Париет

Омез і Де-Нол

Омез - НЕ антибіотик, протизапальну дію обумовлено виключно тим, що він зменшує вироблення дратівливою оболонки шлунка, стравоходу, кишечника їдкою кислоти. А ось Де-Нол можна віднести до антибактеріальних і протизапальних препаратів. Він довів свою ефективність проти бактерій хелікобактер - однієї з головних причин гастриту, еррозівно гастриту, виразки шлунка та навіть ракових захворювань шлунково-кишкового тракту.

Вибирати Омез або Де-Нол необов'язково. Дуже часто два цих ліків призначають одночасно в комплексній терапії хвороб шлунково-кишкового тракту. Схему прийому визначає лікар, але два препарати відмінно доповнюють один одного: Де-Нол бореться з першопричиною і надає загоює, а Омез допомагає позбутися від болю, дискомфорту, роздратування шлунка і кишечника під час лікування.

Вартість Де -Нола в два-три рази вище, ніж у Омезу.

Де-Нол

Омез і Еманера

Ще одні ліки, пропоноване в аптеках, якщо попросити «що-небудь від гастриту» - це Еманера . Омез від Еманери відрізняється особливостями дії. Його активна речовина є продуктом омепразолу і носить назву езомепразол.

За своєю дією воно повністю аналогічно, однак менш «жорстке». Еманеру розумно призначати при більш легких формах захворювань шлунково-кишкового тракту, а також використовувати в профілактичних цілях. Дія Еманери настає повільніше, ніж Омезу, зате у цих ліків набагато менше протипоказань і побічних ефектів. Доведено дієвість Еманери проти Helicobacter pylori.

Часто призначаються Омез і Еманера разом, щоб доповнювати один одного. При цьому перший препарат виступає як «швидка допомога», швидко знімаючи больовий синдром, нудоту, дискомфорт в епігастральній ділянці, а Еманера надає більш тривалий, підтримуючий ефект.

По вартості ліки знаходяться в приблизно одному ціновому діапазоні, тому комбінація двох препаратів часто вибирається як оптимальна.

Эманера

Додаткова інформація про Омез

Незважаючи на велику кількість деталей і побічних ефектів, Омез - хороший, швидко допомагає при болях у шлунку, стравоході, при проблемах з під елудочной залозою, препарат. Це одне з ліків, яке розумно тримати в аптечці постійно: гастритів, нехай навіть в легкій формі, схильний до практично кожна людина. А ліки швидко зніме напад, надаючи терапевтичний ефект протягом півгодини.

Дітям до 18 років ліки призначається з обережністю.

Категорично не рекомендується давати його малюкам до п'яти-шести років, оскільки стандартна доза розрахована на дорослу людину, стосовно дитині набагато важче визначити необхідну кількість діючої речовини.

У рідкісних випадках у пацієнтів відзначається омепразоловая резистентність - тобто, нечутливість до інгібітору протонної помпи. При повній неефективності препарату протягом двох діб, навіть після підвищення дози, необхідно звернутися до лікаря для проведення аналізів на таку резистентність.

Кілька частіше відзначається нічне підвищення кислотності шлунка на тлі прийому препарату - в цих ситуаціях крім традиційної ранкової дози призначається друга, яка приймається на ніч. Вона служить для пом'якшення цієї особливості організму пацієнта.

Посилання на основну публікацію