Лікарський препарат панкреатин при лікуванні гастриту

Таблетки панкреатин - засіб, що поєднує в собі велику популярність, що не згасаюче роками, і привабливу вартість. При лікуванні гастриту люди використовують препарат для боротьби з неприємними симптомами. Однак лікарі нерідко рекомендують його для комплексної терапії хвороби. Адже у діючої речовини, що входить до складу таблеток, стільки багато корисних властивостей і нерозкритих можливостей для боротьби з різними формами гастриту!

Склад і аналоги панкреатин

Препарат відноситься до групи ферментних ліків. До складу панкреатин входить діюча речовина з однойменною назвою, що відповідає щонайменше 4300 ОД ліпази, 3500 ОД амілази і 200 ОД протеаз.

Додатково в складі в залежності від фірми-виробника і форми випуску містяться: натрію хлорид, тальк, діоксид титану, колоїдний діоксид кремнію, целюлоза, стеарат магнію, поліакрілат, крохмаль, барвники і повідон.

Перед застосуванням таблеток від різних виробників вивчайте склад і звіряйте його з можливими протипоказаннями.

Серед популярних структу рних аналогів за діючою речовиною виділяють: Креон з різним вмістом активного компонента, Гастенорм, Мезим і Мезим форте, Панзікам, Фестал і Пензітал. Додатково можна відзначити аналоги: Мікразім, Пангрол, панзе, Панкреатин-тив, Панзинорм, Панцитрат, Ерміталь і Ензістал-П.

Вартість панкреатин залежить від форми випуску і виробника. Середня ціна становить 60 рублів.

Дія препарату

Таблетки Панкреатин застосовуються для поліпшення травлення. Вони швидко заповнюють запас ферментів підшлункової залози, мінімізуючи їх дефіцит. Особливу дію препарату - прискорення процесу метаболізму жирів, білків і вуглеводів безпосередньо в кишечнику. Подібна активність покращує всмоктуваність всіх корисних речовин, дозволяючи уникнути їх недостатнього отримання і виведення з організму. За весь процес відповідає кілька ферментів:

 1. Амилаза - активізує процес розщеплення крохмалю;
 2. Липаза - перетворює нейтральний жир в корисні кислоти і моногліцериди, які швидше засвоюються в верхньому відділі шлунково-кишкового тракту;
 3. Протеази - відповідають за правильне засвоєння білка через розщеплення на поліпептиди і амінокислоти.

Оболонка таблеток захищає вміст від дії кислоти, однак у пацієнтів з підвищеною кислотністю високий ризик передчасного розчинення ліки. Якщо утруднена евакуація вмісту шлунка, то ефективність препарату знижується ще більше.

Важливим фактором при лікуванні гастриту панкреатин вважається розмір таблеток. Вибір мініатюрних аналогів великих таблеток підвищує ефективність ліків.

Однак стандартний Панкреатин залишається ефективний у багатьох людей з нормальною перистальтикою і в періоди без сильного загострення гастриту.

Показання до застосування

Инструкция по применению Панкреатина достаточно обширна и содержит большой перечень болезней, от которых помогает лекарство:

 • здуття живота, метеоризмВздутие живота при малорухливому способі життя, переїданні;
 • Применяется препарат перед обследованием ЖКТ, а также после облучения и резекции;
 • Використовується при лікуванні хронічних запальних процесів жовчного міхура, печінки;
 • Призначається при погіршенні секреторною функції шлунково-кишкового тракту і підшлункової залози;
 • Застосовується при запальних процесах - панкреатиті , гастриті, муковісцидозу;
 • Використовується після обструкції протоків підшлункової залози, жовчних проток;
 • Показаний для підтримки і лікування підшлункової після трансплантації;
 • Застосовується для поліпшення травлення в літньому віці, а також після порушення жувальної функції;
 • Може використовуватися під час вагітності для поліпшення травлення, усунення тяжкості і метеоризму;
 • Призначається при неінфекційної діареї.
Гастрит
При гастриті Панкреатин використовується не стільки для усунення болю, скільки для допомоги травленню. Він допомагає краще засвоюватися поживним речовинам, які під дією кислоти і симптомів захворювання можуть швидко проходити через кишечник, або затримуватися в ньому довше покладеного часу без належного засвоєння.

Для підвищення ефективності препарат використовують курсами, додатково приймають лікарські засоби від гастриту. При загостренні хвороби важливо встановити дозування з лікуючим лікарем.

Протипоказання

У панкреатин є протипоказання. Їх список не дуже великий, тому потрібно звернути на це особливу увагу. Адже нерідко при надмірній дозволеності до застосування люди ігнорують значущі протипоказання:

 1. Гостра форма панкреатиту, в тому числі хронічного;
 2. Індивідуальна непереносимість будь-якого з компонентів;
 3. Кишкова непрохідність ;
 4. Гострий гепатит.

З алкоголем Панкреатин не сумісний. Лікарі суворо обмежують споживання будь-яких спиртних напоїв під час лікування ферментами - алкоголь повністю руйнує активність лікарських речовин. Спиртні напої здатні загострити гастрит і спровокувати ускладнення.

Побічні ефекти

Дія активної речовини в панкреатин викликає побічні ефекти в рідкісних випадках (не більше 1 випадку на 10 000 пацієнтів). Найбільш поширений побічний ефект - алергія, викликана непереносимістю активних компонентів.

Якщо постійно пити Панкреатин, може з'явитися гіперурикозурія. При патології підвищується концентрація сечової кислоти і утворюються конкременти (камені).

Високі дози препарату в дужеМуковисцидоз рідкісних випадках провокують муковісцидоз і звуження ділянки сліпої кишки поряд з апендиксом, а також на початку ободової кишки. З боку травлення зрідка спостерігається біль і діарея, а також відчуття дискомфорту, нудота або запор.

Читайте також: & nbsp; Особливості застосування гелю Сукрат при виразках шлунка

Непрохідність кишечника виникає в дуже рідкісних випадках. А при муковісцидозі, який лікують панкреатин, сечова кислота може виділятися разом з сечею. Для профілактики пацієнти, які страждають на муковісцидоз, повинні регулярно здавати аналізи сечі для запобігання утворенню каменів.

Лікарська взаємодія

Длительное применение Панкреатина может приводить к ухудшению усвоения железа и фолатов. Для профилактики рекомендуется параллельный прием препаратов с этими веществами. Следует помнить:

 • Антацидні засоби з вуглекислим кальцієм або гідроксидом магнію погіршує засвоєння панкреатину;
 • Спирт (в тому числі в настойках) руйнує працездатність панкреатину;
 • Танін знижує ефективність лікування препаратом.
Взаимодействие с препаратами
Взаємодії з іншими групами ліків встановлено не було. Що стосується інших ферментів, то їх сполучуваність краще обговорити з лікарем.

Правила застосування і дозування

Стандартний курс лікування триває кілька днів при коригуванні похибок дієти. Приймати Панкреатин для лікування гастриту і супутніх захворювань можна кілька місяців. При замісній терапії засіб п'ють роками. Ось основні правила і дозування:

 1. Таблетки Панкреатин приймати потрібно під час, а не до їжі. Якщо прийом випадково пропустили, можна випити через деякий час після трапези;
 2. Дітям давати ліки можна тільки з дозволу лікаря (від 100 000 ОД на добу з 3-6 років);
 3. Дорослим рекомендується дозування 150 000 ОД на добу, що рівносильно 2-3 таблеткам (або за інструкцією);
 4. Підвищений дози препарату - від 400 000 ОД на добу - призначають при повній недостатності функції підшлункової залози;
 5. Максимальна доза не повинна перевищувати 15 000 ОД на 1 кг живої ваги людини.

ПАТ «Вітаміни» випускаєПанкреатин для детей спеціальну форму препарату «Панкрен тин для дітей », який можна давати дітям від 3 років. Високі дози приводять до небажаних побічних ефектів у дітей молодше 18 років.

Вагітність і ліки

Приймати Панкреатин при вагітності можна після консультації з гінекологом і гастроентерологом. Призначають препарат в основному для усунення симптомів панкреатиту, що протікає в хронічній формі. Допомагає препарат і при гастриті зі зниженою кислотністю.

Для усунення симптомів гастриту - печії, сильної блювоти, нудоти і запору ліки не підходить.

При грудному вигодовуванні застосування панкреатин також доречно після призначення лікарем.

Лактация

Особливі вказівки

Перед тим як пити Панкреатин, слід переконатися у відсутності спадкової непереносимості галактози, гиполактазии і синдрому глюкозо- галактозної мальабсорбції.

До складу входять ферменти, які при тривалому знаходженні в роті можуть руйнувати слизову оболонку. Розжовувати перед використанням їх не можна. Від харчування залежить і ефективність препарату, і його довгострокове дію на хворобу. При гастриті і недостатньою ферментної активності підшлункової залози потрібно строго слідувати правилам:

 • Готувати їжу на пару або відварювати;
 • Подавати їжу теплою, уникаючи холодних і гарячих страв;
 • Есть мало, но часто – до 6 раз в сутки;
 • Домагатися полужидкой консистенції страв, перетирати або пюрировать їжу;
 • Все крупи - гречку, вівсянку, рис - також перетирати після приготування ;
 • Більше пити, використовуючи відвар шипшини і зелений або чорний чай слабкою заварки.
Панкреатин
Зберігати Панкреатин потрібно в прохолодному місці - холоди льнік підійде оптимально, так як температура не повинна бути вище 15 градусів тепла. Термін придатності таблеток при правильному зберіганні досягає 24 місяців.

Популярні аналоги і замінники панкреатин: правильний вибір

Відсутність ефективності препарату, виникнення побічних ефектів і наявність протипоказань змушують людей з гастритом шукати аналоги - недорогі , але ефективні препарати, які допоможуть замінити Панкреатин. Однак використання дорогих аналогів не завжди виявляється доречним.

Панкреатин або Креон: що краще?

Що краще приймати - ПанкреатинКреон або Креон - регулює лікар на підставі діагнозу і симптомів. Невеликі харчові розлади і метеоризм від жирної їжі і переїдання добре прибирає дешевий Панкреатин. При важких захворюваннях - гострий панкреатит, синдромі Швахмана-Даймонда, хронічному запаленні підшлункової залози - доктор з великою ймовірністю призначить Креон зважаючи на його специфічних відмінностей від панкреатин:

 1. Панкреатин активізується в шлунку. Активні ферменти при підвищеній кислотності не завжди доходять до кишечника в незмінному вигляді, через що їх активність знижується. При гастриті цей момент може стати критичним. Креон випускається в желатинових таблетках, термін активізації яких кілька відсторонюється в шлунку. Вони в незмінній формі потрапляють в кишечник і починають розчинятися там, в повній мірі надаючи ферментное дію на білки, жири і вуглеводи.
 2. Чинного речовини в Креон більше. Це також може стати чинником вибору на користь більш дорогого препарату.
 3. В інструкції панкреатин кількість супутніх діючих ферментів не завжди вказано точно, а в Креон це позначено чітко.
 4. Вартість. Тут виграє Панкреатин, так як його аналог обійдеться мінімум в 5 разів дорожче.
Читайте також: & nbsp; Все про препарат Ранитидин - склад, принцип дії, побічні ефекти і аналоги

Желатинові капсула Креона володіють розширеним спектром дії. Але його вартість не завжди виявляється виправданою при лікуванні гастриту. Однак при застосуванні додаткових ліків Креон виглядає більш виграшним варіантом, так як в ньому чітко прописано кількість всіх діючих компонентів.

Панкреатин або Фестал: що краще?

Фестал
Фестал - відносно старий препарат, відомий ще на радянському просторі. Він, як і Панкреатин, регулює процес травлення і покращує засвоєння поживних речовин. Його специфічний напрямок - розщеплення вуглеводів і жирів, що актуально при переїданні і зловживанні калорійними стравами.

Серед додаткових можливостей Фесталу виділяють:

 • Активізація вироблення жовчі;
 • Поліпшення всіх процесів в шлунково-кишковому тракті;
 • Можливість використання перед носінням вставною щелепи;
 • Допомога виробленні ферментів шлунково-кишкового тракту.

Серед ключових протипоказань виділяють вагітність, жовчнокам'яну хворобу і схильність до діареї .

Лікарі рекомендують чергування препара тов Фестал і Панкреатин, так як вони практично ідентичні і можуть заміняти один одного. Порівняльний аналіз препаратів може показати, що активність компонентів в Фесталь значно вище. Це призводить до частого виникнення побічних ефектів при регулярному використанні. У панкреатин цей показник істотно нижчий.

Ціна панкреатин майже в 3-4 рази нижче вартості Фесталу, що також сприяє його використанню. Однак при проходженні лікування з використанням інших препаратів найчастіше призначають Фестал зважаючи на його підвищеної ферментної активності.

Панкреатин або Мезим: що краще?

Мезим містить панкреатин іМезим володіє схожу дію з однойменною препаратом. Серед показань наголошується на тому ж, що і в інструкції до панкреатин, включаючи недостатню ферментну активність підшлункової залози та гастрокардіальний синдром. Часто препарат використовують при переїданні і лікуванні неінфекційної діареї. Протипоказання у Мезиму схожі з аналогом. Ключова різниця між Мезим і панкреатин:

 1. Таблетки Мезим стоять в 2-3 рази дорожче;
 2. Мезим випускається німецькою корпорацією;
 3. У складі Мезиму заявлено точну кількість ферментів - 4200 ОД амілази, 3500 ОД ліпази і від 250 ОД протеази. У складі препарату Мезим Форте 10 000 ферментів значно більше;
 4. У порівнянні з панкреатин, у Мезиму менше нахилів до виникнення протипоказань.

Панкреатин і Мезим не вимагають рецептури, проте посилений препарат передбачає виписку від лікаря.

Точної відповіді на питання, що ж краще при гастриті, не існує. Все залежить від індивідуальних особливостей людини. Відгуки пацієнтів підтверджують: обидва препарати ефективно справляються зі своїми завданнями в певних ситуаціях. Лікарі ж кажуть, що в Мезим концентрація активних речовин вище, тому працює він швидше. Але для усунення легких харчових розладів цей параметр не такий значний.

Комплексное лечение гастрита
При комплексному лікуванні гастриту потрібно враховувати додаткові препарати, можливі протипоказання, і тільки після них вибирати між двома ліками.

Відгуки тих, хто лікував гастрит панкреатин

Анастасія, 39 років. У мене вже близько 6 років хронічний гастрит, і Панкреатин я приймаю регулярно. Мій відгук навряд чи сильно допоможе комусь, але як людина зі стажем, впевнено кажу, що він допомагає при курсовому використанні. Починаю пити, коли відчуваю погіршення травлення і поява шлункових болів. Доктор мені його призначав по 2 тижні приймати. Так і роблю, особливо після свят!
Марія, 45 років. Маю солідним «стажем» гастриту, дотримуюся дієти, але іноді трапляються напади. Те свято, то ще щось, от і рятує мене ці ліки вже не перший рік. Добре захищає шлунок після жирної їжі та алкоголю. Якщо не вип'ю таблетку після застілля, то вранці завжди дикі болі. А так травлення запускається, і все відмінно.
Тетяна, 30 років. Гастрит зовсім недавно виявили - близько року тому. Але він мене вже дістав! Хоч дієту і дотримуюся, все одно бувають зриви. Раніше я Панкреатин не пробувала. А тут Фесталу не виявилося вдома після чергового поїдання «забороненого» продукту, і я зважилася! Здивувалася, коли через 15 хвилин і болю зникли, і тяжкість. Тепер завжди маю його на увазі.
Антон, 40 років. Я пробував Панкреатин пару раз, але він мені ніколи особливо не допомагав. Взагалі помітив, що при переїданні, коли «прихопить», мені кошти з панкреатином взагалі не йдуть. І дорогі ліки пив, і дешеві - ніби сурогат)). Причому мені призначав доктор різні варіанти, включаючи Мезим. Але від нього в порівнянні з панкреатин тільки тяжкість посилювалася.
Посилання на основну публікацію