Препарат, знижує секреторну активність шлунка, - Панум

Панум - препарат, що відноситься до класу інгібіторів. Його досить часто призначають пацієнтам з різними стадіями виразки. Судити про його ефективності і доцільності призначення для пацієнтів можна після детального вивчення інструкції.

Про склад і фармакологічної формі

Панум, відповідно до інструкції по застосуванню, є противиразковим препаратом класу інгібіторів. Діюча речовина - пантопразол. Випускається у вигляді таблеток світло-жовтого або білого кольору.

Панум

Фармакологічна активність

Панум, як і його аналоги з ідентичною діючою речовиною в складі, блокує один з етапів продукції соляної кислоти, тим самим знижуючи стимулюючу секрецію, незалежно від того, яка природа дратівливих факторів, що впливають на травний тракт. При довгостроковому лікуванні відзначається підвищення гастрину.

У ряді випадків рівень даногоУвеличение эндокринных формаций желудка речовини підвищується вдвічі. Це призводить до розвитку специфічного стану - аденоматоідной гіперплазії, яка супроводжується незначним збільшенням ендокринних формацій шлунка.

При виразковій хворобі 12-палої кишки, яка обтяжена наявністю Helicobacter pylori, прийом препарату Панум дозволяє посилювати біологічну доступність антибактеріальних препаратів, які приймаються одномоментно з інгібітором. При цьому на саму моторику шлунку він ніяк не впливає. Фармакологічна активність по відношенню до секреторних формаціям органу проходить через 2 - 4 дні після прийому таблеток.

Показання до застосування

Препарат призначають пацієнтам з різними формами патологій травного тракту. З огляду на специфічність даного фармакологічного продукту, самолікування Панумом неприпустимо. Тільки з'ясувавши точну природу патологічного стану у кожного конкретного пацієнта, можна судити про те, чи варто призначать його.

Пищевой тракт

Показання до застосування таблеток Панум:

 1. рефлюкс езофагіт;
 2. Для посилення антибактеріальної терапії у пацієнтів із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, асоційованих бактерією Хелікобактер пілорі;
 3. Виразка 12-палої кишки;
 4. Виразка шлунка;
 5. Ерозивно форма гастриту;
 6. Гастроезофагіальная рефлюксна патологія;
 7. Синдром Золлингера-Еллісона;
 8. Схильність до виразок на грунті хронічного стресу.

Протипоказання

Панум неприпустимо призначати пацієнтам з наступними захворюваннями:

 • Диспепсія (невротичний генез);
 • Злоякісні пухлини, локалізовані в шлунково-кишковому тракті;
 • Печінкова недостатність;
 • Ниркова недостатність;
 • Алергія на пантопразол.

Злокачественные опухоли, локализированные в ЖКТ

Особливості терапії

Таблетки приймають до їжі, запиваючи помірною кількістю води, не розжовуючи, що не розкушувавши препарат. При виразкових патологіях і гастроезофагіальной хвороби доза становить 40 мг на добу. У виняткових випадках допустимо збільшувати дозування вдвічі. Курс лікування в середньому триває до 14 днів. В окремих випадках терапія несе довгостроковий характер - до 4 тижнів.

Читайте також: & nbsp; Лікарський препарат Панкреатин при лікуванні гастриту

У схемах антіхолікобактерного комбінованого лікування Панум призначають по 40 мг двічі на добу. Таблетки приймають під час їжі вранці та ввечері. Найкраще інгібітор поєднується з такими антибактеріальними препаратами:

 1. Амоксициллин;
 2. Азитроміцин;
 3. Кларитромицин;
 4. Метронідазол.

Курс лікування становить 2 дні. Максимально допустимий період прийому препарату Панум - 14 днів.

Для лікування синдрому Золлінгера-Еллісона лікарський препарат доцільно призначати в досить солідною дозуванні 80 мг на добу - розбиваючи «порцію» на два прийоми. Важливо протягом всього періоду лікування фіксувати показники секреції кислоти в шлунку. При необхідності дозування коригують, збільшуючи або зменшуючи кількість прийомів ліки.

У деяких ситуаціях цілком допустимо збільшувати дозу понад 160 мг на добу, але тільки нетривалий час. Тяжкі патологічні стани (наприклад , синдром Золлінгера-Еллісона) вимагають довгострокового прийому Панума. Тривалість лікування визначає тільки лікар, керуючись станом пацієнта.

Побічні ефекти

У зв'язку з тим, що препаратРиск возникновения побочных явлений втручається в базові фізіологічні процеси травлення, а також призначається у великих дозах тривалий час, ризик виникнення побічних явищ відносно високий. Мінімізувати небезпеку можна, вивчаючи секреторні зміни шлунка, і коригуючи схему лікування. Детальніше про можливі побічні ефекти можна дізнатися в таблиці.

Органи, системи органів Можливі негативні реакції
Травна система Діарея, сухість в роті, підвищений апетит, нудота, блювотні позиви, відрижка, метеоризм, болі в зоні епігастрію, запори, низький рівень активності трансаміназ
Центральна нервова система, органи чуття Цефалгия, астенія , запаморочення, сонливість, порушення сну, нервозність, депресивні стани, тремор пальців рук, парестезії різної локалізації, фот фобія, короткочасні порушення зорових функцій, незначний шум у вухах
Сечостатева система Гематурия, низький рівень лібідо, набряклість
Шкірні покриви алопеція, акне, дерматит ексфоліантного типу
Алергічні реакції Висип, кропив'янка, свербіж
Інші специфічні прояви Гіперглікемія, міалгія, еозинофілія , підвищення рівня холестерину в крові
Метаболізм підвищення рівня тригліцеридів і холістерола, гіпонатріємія, зміна ваги тіла
Кістково-м'язова система артралгія, МІАЛ гия
Статева система та органи репродукції Прояви гинекомастии незначного характеру

Лікарська взаємодія

Судячи з відгуків, Панум добре поєднується з багатьма препаратами різних спектрів дії. Однак існують ситуації, коли призначення інгібітору має коригуватися, з урахуванням того, що деякі препарати можуть по-різному взаємодіяти з противиразковим ліками.

Панум значно знижує активність фармакологічних продуктів, які всмоктуються тільки при кислому значенні рН (зокрема кетоназол). З пантопразолом можна вільно поєднувати оральні контрацептиви, препарати фенозіпам, діазепам, варфарин, етанол і інші специфічні ліки.

Читайте також: & nbsp; Особливості лікування гастриту бефунгин

Пошук альтернативи

Незважаючи на те, що ціна на Панум відносно невисока, виникають ситуації, коли інгібітору намагаються знайти альтернативу. Список препаратів, які можуть замінити Панум, досить широкий: Зованта, пангастріт, Панзол, Паноцід, Пантазі, Панотан. Однак в переважній большіснтве випадків, замість Панума призначають препарат Нольпаза, що краще для пацієнта вирішує тільки лікар.

Нольпаза

В цілому обидва препарат досить схожі за багатьма параметрами. І Панум, і Нольпаза пригнічують секреторну активність шлунка, тим самим нейтралізуючи негативний вплив соляної кислоти на структури органу. Препарат Нольпаза також активний в схемах антибіотикотерапії пацієнтів з Helicobacter pylori.

Різниця полягає лише в тому, що Панум призначають в більш високих дозах. Нольпаза зустрічається на фармакологічному ринку не тільки в таблетованій вигляді, але і як розчин для ін'єкцій, хоча обидві фармакологічні форми ефективні однаково.

З огляду на низьке дозування Нольпаза, більшість експертів дотримується думки, що Нольпаза коректно призначати тільки в тому випадку, якщо у пацієнта виявлена ​​початкова форма гастриту. У той же самий час, Панум добре себе проявляє в терапії складних запущених форм захворювань. Де вимагає особливо інтенсивне вплив на організм.

Інгібітор ніколи не призначають в профілактичних цілях. У той же час Нольпаза можна використовувати, як профілактичний засіб, що дозволяє запобігти розвитку рефлюкс-езофагіту.

Відгуки

Олександр, 62 рік. Почав лікуватися препаратом Панум відносно недавно. Ще в ранній молодості «заробив» гастрит і мучуся від нього до цих пір. Особливо сильно погано, коли нервую і в міжсезоння. Лікар призначив Панум в мінімальному дозуванні. П'ю курсами, поки допомагає. Попереджав, що можуть бути побічні ефекти, але я їх поки не відчув, може через те, що дозування не така вже й велика.
Ангеліна, 45 років. Хелікобактер у мене виявили пару років назад, при тому абсолютно випадково. Я довго не надавала цьому серйозного значення, поки гастрит НЕ розігрався на повну. Проблема полягала в тому, що від будь-яких антибіотиків ставало тільки гірше, а хелікобактер не вдавалося знищити. До прийому Панума я поставилася скептично спочатку, проте пізніше змінила свою думку. Вперше за довгий час антибіотики дійсно подіяли, а я відчуваю себе добре. Єдиний побічний ефект, що виник на момент лікування препаратом - сильна сухість у роті, через що весь час хотілося пити.
Посилання на основну публікацію