Механізм дії препарату Разо при лікуванні гастриту

Застосування препаратів, що знижують секрецію шлункової кислоти, є основним методом в лікуванні гастродуоденита, виразкової ної хвороби, гастроезофагеальної хвороби. При виникненні постійних хворобливих відчуттів в епігастрії, відчуття печіння, печії, відчуття тяжкості, прояви порушення травлення необхідно терміново вжити заходів, і в першу чергу поспішити з візитом до гастроентеролога. При діагностиці перерахованих вище захворювань лікар може призначить препарати, що пригнічують секрецію шлункової кислоти. Свою ефективність показали інгібітори протонної помпи: «Разо», «Омепразол», «Хайрабезол» та інші.

Застосування препарату «Разо» в лікуванні гастриту або виразкової хвороби досить ефективно. Він допомагає знизити кислотність в шлункової порожнини, а переварювання їжі зберігається в достатній мірі. Основна діюча речовина даного препарату рабепразол, є похідним бензимідазолу. Препарат Разо випускається в таблетованій формі, з дозуванням по 10 і 20 міліграм. Таблетки з дозуванням в 10 мг мають рожевий колір, а в 20 - жовтуваті, це зроблено для зручності хворим.

Склад

Разо

В таблетки Разо входять наступні речовини:

 1. Рабепразол - основна діюча речовина;
 2. Маннитол - дана речовина необхідно для зниження набряклості слизової шлунка, і поліпшення всмоктуваності препарату, має виражену діуретичну дію ;
 3. Магнію оксид важкий - володіє Антрацитовий ефектом, деактивує шлункову кислоту, знижує подразнюючу дію останньої на слізіс ую оболонку;
 4. Натрію лаурилсульфат - сприяє поліпшенню проникності компонентів препарату через шар слизу і клітинні мембрани. Володіє піноутворюючим ефектом;
 5. Магнію стеарат;
 6. гипролоза низькозаміщена.

Механізм дії

Действие данного препарата проявляется также как любого другого представителя группы ИПП. За кислотность в просвете желудка отвечает специфический фермент — водно-калиевая аденозинтрифосфатаза, именно он регулирует пропускную функцию, мембран клеток, направленных в просвет желудка. Стимулируя работу этих клеток, наблюдается усиленное высвобождение ионов водорода и всасывание ионов калия. Для такого переноса требуется энергия, ее берут с молекул АТФ. В просвете желудка и внутри клеток возникает различия в электронном градиенте, что позволяет ионам калия возвращаться обратно в просвет органа, а вместе с ним идет высвобождение ионов хлора, что позволяет образоваться соляной кислоте.

Для блокування цього процесу, приймають блокатори даного протонно-іонного насоса. Молекули препарату Разо накопичуються в транспортних канальцях клітинної мембрани. Потім відбувається їх трансформація в специфічні сполуки, які зв'язуються зі водно-калієвої аденозінтріфосфатаза, блокують її здатність пропускати іони через клітинну мембрану. Що дозволяє значно знизити секрецію хлористоводневої кислоти. Даний препарат дозволяє домогтися зниження секреції незалежно від стимулюючих подразнень.

Чинний компонент препарату, рабепразол, сприяє збільшенню концентрації в сироватці крові специфічного гормону - гастрину.

даний гормон здатний підсилювати продукцію кислоти парієтальних клітинами, шляхом збільшення активності аденілатциклази. Але паралельно з цим гастрин підсилює секрецію слизу, яка є захисним бар'єром від впливу агресивного кислоти. Під дією цього гормону спостерігається пригнічення рухової активності м'язів шлунка, що проявляється в уповільненні його евакуації. Дані властивості дозволяють добре оброблятися харчового грудки, і знизити вражаючу дію соляної кислоти на слизову шлунка.

Фармакокінетика препарату Разо

Даний препарат має гарну розчинність під вплив шлункової кислоти, при попаданні в просвіт шлунка , основний компонент, рабепразол, швидко адсорбується в кровоносне русло. При прийомі дози в двадцять міліграмів, максимальна концентрація рабепразолу в плазмі досягає вже через 2,5-3 години. На швидкість всмоктуваності препарату може подіяти вживання жирної їжі, в такому випадку спостерігається значне уповільнення цього процесу. Відсоток по біодоступності становить не більше 60. Головним плюсом прийому даного препарату є те, що при тривалому прийомі не виникає звикання клітин, і біодоступність не змінюється, тобто для підтримування ефективності не потрібно змінювати стартову дозування препарату.

Секретная функция желудка Ефект зниження секретної функції шлунка починає проявлятися вже через годину після прийому препарату. Беручи Разо в дозі 20 міліграм, тривалість дії спостерігається протягом двох з половиною діб. Ступінь гальмуючого дії даного препарату нормалізується і стабілізується вже після трьох днів прийому. А відновлюється до колишніх показників на другу добу після відміни Разо.

97% рабепразолу зв'язується з білками плазми крові, в основному альбумін. При циркуляції його в крої спостерігається поступовий метаболізм на неактивні речовини тіоефірного ряду. Білки, потрапляючи в печінку віддають більшу частину рабепразолу, де відбувається його повний метаболізм. До 90% неактивні похідні даного препарату (тіоефіри, похідні меркаптуроновой кислоти і глюкуроніди), виводяться нирками, на ряду з цим не порушуючи їх функції. Інша частина неактивних метаболітів виводиться разом з калом. За даними досліджень 99% препарату, в тому числі його метаболітів виводиться з організму.

Читайте також: & nbsp; Препарат Плантаглюцид - рослинний засіб для лікування патологій шлунково-кишкового тракту

Показання до застосування

Даний представник групи інгібіторів протонної помпи проявив свою ефективність при:

 • Лечении хронического гастрита, с целью поддерживания стабильной низкой кислотности в желудке;
 • Стадії загострення виразкової хвороби шлунка;
 • загострення виразкової дванадцятипалої кишки;
 • виразці шлунка або дванадцятипалої кишки, що розвиваються в місці анастомозу, після проведеного видалення частини органу;
 • Гастроезофаг Реальний рефлюксна хвороба по які ерозивно типу;
 • Розвитку виразок нижньої частини стравоходу при ГЕРХ;
 • підтримуючої терапії при синдромі Золлінгера-Еллісона - спостерігається при розвитку пухлини в підшлунковій залозі або дванадцятипалій кишці , яка продукує гастрин, на ряду з цим спостерігається посилена продукція соляної кислоти і розвиток множинних виразкових дефектів;
 • При проведенні комбінованої терапії виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки антибактеріальними п епаратамі, спрямованих на знищення Хелікобактер пілорі.

Інструкція застосування

Таблетки необхідно приймати всередину цілими, не розсмоктуючи і запиваючи помірною кількістю води. Прийом їжі або час доби ніяк не вплине на всмоктуваність основного компонента препарату. Необхідно знати, що жирна їжа може знизити швидкість всмоктуваності, але на кінцеву концентрацію в плазмі крові вона не впливає.

Застосування Разо необхідно при:

 • виразці анастомозу і стадії загострення виразкової хвороби шлунка - приймається по двадцять міліграмів на добу. Тривалість лікування триває до шести тижнів, при важких станах необхідно продовжити курс лікування ще на де тижні. Після чого проводиться повторне обстеження.
 • При виразковій хворобі дванадцятипалої кишки бажана дозування 20 мг, а необхідний курс лікування тривалістю до п'яти тижнів. Якщо після закінчення цього терміну залишилися прояви захворювання, проводиться повторне обстеження і продовження лікування ще на чотири тижні.
 • Лікування ерозивно форми ГЕРХ полягає в прийомі 20 міліграм препарату на добу, тривалістю від п'яти до восьми тижнів. Зазвичай за цей період всі прояви захворювання повністю купіруються.
 • Проводячи підтримуючу терапію ГЕРХ, а також лікування не ерозивно її форми рекомендована доза 10 мг / добу. Тривалість лікування полягає в загальному стані хворого, не перевищує 4 тижнів. Якщо після закінчення цього терміну не відбулося відчутних змін необхідна повторна консультація гастроентеролога, з метою вибору подальшої тактики лікування.
 • Синдром Золлінгера-Еллісона купірується прийомом високих доз даного препарату, початкові дозу полягають в прийомі 60 міліграм на добу, а в подальшому підвищуються до 100-120 міліграм в день, одноразовим або дробовим прийомом (на розсуд хворого). Тривалість лікування близько одного року.
 • При комбінованої терапії спрямованої на ерадикацію Хелікобактер пілорі, представлений препарат приймається в дозуванні 20 міліграм, відповідно призначеною схемою.
Печеночная недостаточность
Хворим з проявами печінкової або ниркової недостатності корекція лікарської дози не потрібна

Необхідно проводити лікування під контролем лікаря, а також бажано контролювати лабораторні показники функціональної активності нирок і печінки.

При розвитку гострих станів спостерігається стабільна підвищена концентрація рабепразолу в кровоносній руслі, дане явище фізіологічне і не вимагає зміни дозування.

Протипоказання

Даний препарат добре переноситься, що не має токсичної і шкідливої ​​дії на внутрішні органи і системи. Варто відмовитися від застосування даного лікарського речовини в наступних випадках:

 • При розвитку алергічних реакцій на заміщені бензимідазоли і допоміжні речовини препарату.
 • Небажаний прийом під час вагітності - досліджуючи даний препарат на щурах було визначено , що він здатний в невеликій кількості проникати через гематоплацентарний бар'єр, токсичного впливу на щурячі ембріони і порушення їх розвитку не спостерігалося. Для безпеки здоров'я і плода, необхідна консультація гінеколога.
 • Період грудного вигодовування - інформації про проникнення компонентів препарату в грудне молоко людини немає, але при проведенні досліджень на лактуючих щурах, була визначена незначна концентрація рабепразолу в молоці. Для безпеки дитини необхідно обмежитися в прийомі даного препарату.
 • Вік до 13 років.

 

Препарат Разо з обережністю приймають хворі з проявами ниркової або печінкової недостатності. В період прийому препарату і деякий час після нього, необхідно проводити контроль біохімічного аналізу крові і сечі, для оцінки функціонування уражених органів.

Побічні ефекти

Побічні дії Разо, виникають вкрай рідко, і зазвичай у людей, які страждають супутньою патологією або мають непереносимість лікарських засобів.

Читайте також: & nbsp; Препарат Омез - властивості, застосування і аналоги

При прийомі Разо можуть спостерігатися такі побічні прояви:

 • Головний біль і запаморочення;
 • відчуття загальної слабкості;
 • Біль в животі, відчуття важкості у верхніх відділах живота;
 • Підвищений газоутворення;
 • Прояви нетравлення, нудоти;
 • Запор или понос.

 

При прийомі представленого лікарського препарату також виникають порушення роботи таких систем:

 • Імунна - спостерігаються рідкісні прояви системних алергічних реакцій, можливі прояви лейкопенії і нейтропенії. || | 222
 • Со стороны кровеносной системы и крови наблюдаются редкие проявления тромбоцитопении, появления гематом, носовые кровотечения.
 • Обмін речовин - може виникати недостача мінералів або мікроелементів. У таких випадках визначається недостача селену, магнію, кальцію, купруму, фосфору, цинку.
 • Гепатобіліарна система - можливо значне підвищення роботи печінковихтрансаміназ і ферментів, прояви жовтяниці, з підвищенням показників загального білірубіну і його прямої фракції. Загострення перебігу гепатиту і печінкової енцефалопатії.
 • Сечостатева система практично не страждає, можливі рідкісні загострення хронічного нефриту, і порушення продукції статевих гормонів.
 • Небажані явища на шкірі виникають при індивідуально непереносимості компонентів препарату, і виражається в появі кропив'янки, буллезного висипання, еритематозних плям, токсичний епідермальний некроліз.
 • Скелетно-м'язова система на прийом препарату реагує вкрай рідко, реакція проявляється у вигляді хворобливості в м'язів ах і великих суглобах кінцівок.

Взаємодія

Рабепразол Так як основна діюча речовина, рабепразол, здатне значно знижувати секрецію кислоти, виникає взаємодія з препаратами, всмоктуваність яких залежить від стану рН шлунка. || | 238

В таком случае, при приеме внутрь противомикотического препарата кетоконазола, возможно снижение его концентрации, такая же ситуация наблюдается при одновременном приеме Разо и дигоксина.

Забороняється одночасний прийом противірусних препаратів (азантавіра і ритонавіру), з р бепразолом, так як всмоктуваність даних препаратів залежить від кислотності шлунка. На тлі прийому Разо спостерігається значне зниження всмоктуваності даних препаратів, це явище може призвести до розвитку важких вірусних інфекцій.

Кларитромицин Одночасний прийом кларитроміцину і рабепразолу призводить до взаімоповишенію максимальної концентрації діючих речовин обох препаратів. На ряду з цим спостерігається збільшення періоду напіввиведення кларитроміцину на 45%, а рабепразолу на15%. Даний ефект є важливим і ефективно застосовується при лікуванні виразкової хвороби шлунка спровокованої Хелікобактер пілорі.

Подібний ефект спостерігається в одночасному прийомі цитостатиків (метотрексат) і рабепразолу, в такому випадку відбувається збільшення концентрації цього препарату в кров'яному руслі.

Особливі вказівки

Забороняється одночасний прийом препарату Разо і алкоголю. В такому випадку, значно знижується ефективність проведеної терапії. До того ж, хворим, які потребують прийому подібних препаратів, не рекомендується взагалі приймати алкогольні напої, така безвідповідальна поведінка може призвести до розвитку ускладнень.

Перед початком проведення терапії даним препаратом, а також після неї обов'язковим є ендоскопічне дослідження.

Воно необхідне з метою виключення злоякісних новоутворень, симптоматика який може маскуватися під прояви виразкової хвороби або гастриту, а також не зарубцювалися виразкових дефектів. При виявленні подібних явищ необхідно поставити питання про зміну консервативної тактики лікування на хірургічну.

Перелом
Тривалий прийом блокаторів іонно-протонного насоса може привести до зниження пружності кісткової тканини, частих переломів, остеопорозу

Тому необхідно проводити контроль стану кісткових утворень, а також з метою профілактики приймати зміцнюють кістковий апарат препарати.

Відгуки

Світлана, 45 років, м Нижній Новгород «Даний препарат приймаю відносно недавно, але вже помітила знач тільні поліпшення свого стану. Два роки тому мені поставили діагноз виразки шлунка, сильно мучилася від нічних болів в животі, частою нудоти і блювоти. Брала безліч препаратів, які тільки на час поліпшували мій стан. З початком прийому Разо, мені значно покращало. »
Ігор, 30 років, м Москва« Останні років п'ять дуже багато працюю, в зв'язку з чим перестав нормально харчуватися, сильно схуд. Потім з'явилися болі в животі, пробував лікуватися самостійно, пив гель, і таблетки від печії, але ефекту ніякого вони не приносили. Довелося звернутися до лікаря, той мені виписав препарат Разо і наказав почати нормально харчуватися. Після першого курсу відчув ефект. Болі пройшли, покращився апетит. Тепер періодично проходжу курс лікування, скарг на шлунок немає. »
Олександр, 20 років, м Краснодар« З початком навчання постійно випробував стрес, втому, не встигав нормально перекусити, чи не то, що поїсти. На другому курсі почалися болі в животі, відразу побіг до лікарні, так як запідозрив виразку. Але все обійшлося, діагностували хронічних гастрит. Прописали пити таблетки Разо і дрібно харчуватися. Після чотирьох тижнів болів немає, їм добре, навіть настрій покращився. »
Посилання на основну публікацію