Засіб від печії - Ріопан

Ріопан є антацидний засіб. У його складі присутній магалдрата, який є активним інгредієнтом. Завдяки цьому засіб здатний нейтралізувати надмірну кількість соляної кислоти, впоратися з симптомами печії, усунути больовий синдром в животі.

Особливості складу

Упаковка Риопан
Форма випуску препарату

Ліки випускають в вигляді пероральної суспензії, яка знаходиться в саше. Вона може включати 800 або 1600 мг активного інгредієнта - безводного магалдрата. Також у продажу можна знайти жувальні таблетки. У складі цієї лікарської форми міститься 800 мг активної речовини.

Ціна ріопана залежить від безлічі факторів. Серед них варто виділити політику аптеки, лікарську форму та особливості дозування. 10 саше з вмістом активного компонента 1600 мг можна придбати за 560 рублів.

Механізм дії

Нейтрализация соляной кислоты
Механізм дії препарату | || 73

Риопан относится к категории антицидов. Його активний інгредієнт успішно справляється з надмірною кількістю соляної кислоти в шлунку, усуває печію і дискомфорт в шлунку. Також засіб допомагає позбутися від кислої відрижки у людей, які мають гіперацидні стану.

Ріопан зменшує активність пепсину. Речовина має обволікаючі і адсорбуючі властивості, запобігає негативний вплив соляної кислоти на шлункові стінки. Також препарат захищає органи травлення від впливу лізолецітіна і жовчних кислот.

Ріопан не позначається на кишкової перистальтики і не призводить до порушення процесів травлення. При нейтралізації соляної кислоти спостерігається вивільнення певного обсягу іонів магнію і алюмінію, частина яких здатна потрапляти в загальний кровотік.

Решта елементи трансформуються в важкорозчинні фосфати, які залишають організм через кишечник. Засвоїти елементи виводяться за допомогою нирок.

Показання

Інструкція по застосуванню ріопана рекомендує використовувати ліки при різних патологіях, які супроводжуються появою печії. Також засіб потрібно застосовувати в наступних ситуаціях:Дуоденит

 • дуоденіт;
 • Диспепсические стану;
 • Виразкові ураження травної системи;
 • Гиперацидний гастрит;
 • Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба. | || 97

Особенности применения

Правила прийому препарату безпосередньо залежать від медикаментозної форми і діагнозу. Дозування і тривалість терапії підбирає лікар.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню препарату Альфа-Нормікс - побічні ефекти, аналоги та відгуки

Суспензія

Упаковка лекарства
Оральная суспензія

Ліки підходить для перорального застосування . Суспензію слід приймати в чистому вигляді. Якщо виникає необхідність, препарат можна запити водою. Перед тим як відкривати пакетик, його потрібно трохи розім'яти. Конкретна кількість ліки і тривалість терапії призначає лікар.

Середній разовий обсяг - 800-1600 мг чинного інгредієнта. Це відповідає 1-2 пакетиках ріопана 800 або 1 пакетику ріопана 1600. Гранична кількість кошти - 8 саше об'ємом 800 мг або 4 саше з утримання 1600 мг чинного інгредієнта.

Если через 2 недели терапии состояние пациента не улучшается, нужно обратиться к специалисту, который проведет дополнительные диагностические исследования.

у разі тривалого застосування ліків необхідно стежити за вмістом алюмінію в плазмі. Людям після 65 років немає необхідності коригувати обсяг прийнятого препарату.

Таблетки

Упаковка с таблетками
Таблетки препарату

Ліки в таблетованій формі підходить для перорального застосування. Таблетки слід розжовувати і запивати невеликою об'ємом рідини. Дозування і тривалість лікування підбирає гастроентеролог.

Разове кількість ліки - 1-2 таблетки. Граничний добовий обсяг не повинен перевищувати 8 штук. При тривалому застосуванні речовини важливо тримати під контролем кількість алюмінію в крові.

Якщо через 10 діб після початку терапії стан пацієнта не покращується, важливо виконати додаткові діагностичні процедури. За їх результатами фахівець проводить коригування схеми лікування. Літнім людям змінювати дозу ріопана не слід.

Протипоказання

Подібно іншим медикаментозним засобам, ріопан має певні обмеження до прийому. Тому перед початком терапії обов'язково слід отримати консультацію фахівця. Засіб не можна застосовувати в таких ситуаціях:

 • Непереносимість фруктози і карамелі;
 • Підвищена чутливість до компонентів речовини.

До відносних протипоказань до використання ліків відносять наступне: || | 138 Беременность

 • Беременность;
 • Хвороба Альцгеймера;
 • Порушення обмінних процесів;
 • Недостатність нирок;
 • Лактація.
Випадки передозування медикаментозного засобу виявлені не були.

Побічні дії

Зазвичай ліки не провокує побічних реакцій. Однак в окремих випадках вживання ріопана призводить до таких симптомів:

 1. При ураженні органів травлення спостерігається нудота і діарея.
 2. При порушенні обмінних процесів збільшується вміст магнію і алюмінію в крові. Також є ризик зменшення кількості фосфору в плазмі.
 3. У рідкісних ситуаціях речовина провокує алергію.
Читайте також: & nbsp; Все про препарат Ранитидин - склад, принцип дії, побічні ефекти і аналоги

Особливості взаємодії

Особенности взаимодействия Ріопан заборонено вживати одночасно з іншими медикаментозними речовинами. Ця речовина відноситься до антацидних препаратів, які здатні зменшувати всмоктування діючих компонентів в кишечнику. Якщо людині потрібно лікуватися кількома ліками, необхідно дотримуватися двогодинний проміжок між їх прийомами.

Важливо враховувати, що ріопан здатний приводити до зменшення абсорбції антибактеріальних засобів - тетрацикліну і хінолонів. Це ж стосується хлорпромазина, дигоксину, ліків з вмістом заліза, ізоніазиду. Крім цього, ліки здатні потенціювати активність кумаринових антикоагулянтів.

Антациди з вмістом алюмінію не рекомендується комбінувати з кислими напоями - соками або вином. Також не варто поєднувати їх з шипучими таблетками, в складі яких присутній лимонна або винна кислота. Дані інгредієнти збільшують загальну абсорбцію алюмінію.

Особливості зберігання

Дана речовина потрібно тримати поза зоною доступу дітей. Температурні показники повинні становити 15-25 градусів. Препарат у формі суспензії можна зберігати протягом 5 років. Таблетки дозволяється застосовувати не більше 3 років.

Аналоги

При непереносимості ліки підбирають аналоги ріопана. Це повинен робити лікар залежно від клінічної картини і особливостей організму пацієнта. До найбільш дієвим альтернативам засобів відносять наступне:

 • Алюмаг;
 • Алмагель;
 • Гастал;
 • Маалокс.

Відгуки

Численні відгуки про ріопане свідчать про високу ефективність препарату:

Олена: Мені лікар порекомендував приймати ріопан при появі симптомів печії. Можу сказати, що це засіб дійсно має високий ступінь ефективності. Воно успішно справляється з цим неприємним станом і не викликає побічних реакцій.

Алена: Дуже ефективне антацидний засіб, яке в короткі терміни усуває симптоми печії і болю в животі. Безперечними перевагами кошти є його доступна вартість і відсутність побічних ефектів. Дуже задоволена отриманими результатами лікування!

Ріопан - ефективний препарат, який успішно справляється з симптомами різних травних порушень. Це антацидний засіб швидко відновлює стан здоров'я пацієнта і практично не викликає побічних реакцій.

Посилання на основну публікацію