Застосування Ротокану при гастриті

При лікуванні г стріту невід'ємну частину грає місцевий вплив на запалену слизову шлунка. Для цього можна приймати розчини з препаратами або розбавлені настоянки трав, що володіють протизапальним ефектом. Такі препарати можуть швидко купірувати набряк слизової, больовий синдром, що значно полегшить стан хворого.

Разом з тим, до складу більшості подібних препаратів для місцевого застосування входять екстракти трав, які не несуть особливої ​​шкоди організму. Ротокан застосовується при захворюваннях порожнини рота, також можна вживати всередину, він буде надавати місцеву протизапальну дію при гастритах або дуоденітах.

Інструкція по застосуванню ротокана не вимагає особливих умінь і знань, і не потрібно вичікувати тривалий час для приготування потрібного розчину.

Ротокан

склад Ротокану

До складу даного препарату входять тільки натуральні продукти:

 • екстракт квіток ромашки - є основним компонентом більшості натуральних настоянок з протівовоспалітел ьним ефектом, крім цього має кровоспинну властивістю, дезинфікуючим, аналгетичну і спазмолітичну.
 • Екстракт календули (нагідок) - застосування всередину дозволяє купірувати запальний компонент гастриту, а також має місцеву заспокійливу слизову оболонку дію. Як доповнення, дана речовина надає гіпосекреторнимі дію на кіслотопродуцірующей клітини шлунка, стимулює вироблення жовчі, усуває больовий синдром.
 • Екстракт деревію - допомагає знизити кислотність в просвіті шлунка, шляхом зменшення секреції соляної кислоти, також провокує виділення жовчі, знижує набряк слизової шлунка і кишечника.

Для розведення і кращого збереження, перераховані вище речовини змішуються з додаванням етилового спирту. Він сприяє кращому просочуванню лікарських речовин в слизову шлунка, також має антисептичну дію на патогенну мікрофлору шлунково-кишкового тракту.

Состав Ротокан

Механізм дії

Завдяки такому складу Ротокану можна домогтися наступних ефектів:

 1. Протизапальний - усуває запальні процеси в ротовій порожнині, порожнини шлунка і дванадцятипалої кишки.
 2. Антисептичний - завдяки етилового спирту, а також екстракту ромашки виявляється бактерицидну дію на мікрофлору в відповідних порожнинах.
 3. Регенеративний - допомагає відновлювати фізіологічну структуру на уражених ділянках слизової рота, стравоходу, шлунка.
 4. Гемостат ический - деякі компоненти мають судинозвужувальну дію, що дозволяє зупинити дрібні кровотечі, ніж зазвичай користуються при кровоточивих яснах. Необхідно знати, що кровотеча з виразкового дефекту даний препарат не зупинить, в такому випадку необхідно відразу звертатися за медичною допомогою до фахівців.
 5. Спазмолитический - завдяки седативного дії складових трав розслабляється мускулатура шлунка, поліпшується евакуація, запобігає розвиток гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Ротокан действие

Показання

Даний препарат не застосовується в якості монотерапії, домогтися кращого ефекту можна в якості комбінації з іншими препаратами, дія яких направ лено на причину захворювання. Так при лікуванні гастритів застосовуються препарати, що знижують секрецію соляної кислоти, антациди.

Ротокан в даному випадку служить ефективним протизапальним і регенеративним компонентом, який також дозволить усунути больовий синдром.

Даний лікарський засіб показано при:

 • гастрит і гастродуоденіті;
 • гастроезофагеальний рефлюкс, езофагіті;
 • Хронічній формі ентериту (запалення тонкого кишечника);
 • Хронічні коліти , хвороба Крона.

Широкого застосування Ротокан отримав в стоматологічній ін актік, застосовується для лікування:

 1. афтозного стоматиту - характеризується появою хворобливий, белесоватих виразок на слизовій рота;
 2. Язвенно-некротичного гінгівостоматіта - проявляється у вигляді виразкових, різко болючих дефектів в порожнині рота, будь-якої локалізації, вони часто супроводжується важким гнійним процесом, який може привести до остеомієліту;
 3. пародонтиту - запальний процес в області альвеолярних відростків щелепи;
 4. Інфекційних процесів після видалення зуба або оперативних втручаннях в по ості рота.

Ротокан показания к применению

Застосування Ротокану

Даний розчин застосовується для полоскання порожнини рота, а також вживання всередину або у вигляді клізм. У кожному разі, не рекомендується застосовувати концентрований розчин, найкраще його розводити з теплою водою.

В процесі застосування потрібно бути уважним, можливий розвиток алергічних реакцій, в такому випадку необхідно припинити застосування лікарського засобу, при погіршенні загального стану звернутися за медичною допомогою.

Лікування гастриту

Ротокан для лікування гастриту застосовується тільки всередину, і тільки в розведеному вигляді. Концентрований розчин може призвести до опіків слизової оболонки, сильного роздратування, а в подальшому може послужити причиною розвитку стриктур (звуження просвіту) стравоходу.

Читайте також: & nbsp; Препарат Тиквеол - особливості лікування при гастриті

Для приготування розчину необхідно в 150-200 мілілітрів кип'яченої теплої води, додати одну або дві чайні ложечки лікарського засобу. Перед застосуванням потрібно гарненько все змішати. І випивати по половині склянки за 20-30 хвилин перед кожним прийомом їжі, бажано 4-5 разів на добу, або через 40-60 хвилин після кожного прийому їжі.

Таке застосування Ротокану, також допомагає усунути симптоматику езофагіту , сприяє загоєнню пошкодженої слизової стравоходу. Даний метод лікування повинен супроводжуватися прийомом основної терапії спрямованої на усунення причини захворювання.

Антацидные препараты
Потрібно пам'ятати від тому, що не бажано одночасно приймати даний розчин з антацидними препаратами.

Лікування коліту

Для лікування запальних захворювань в товстому кишечнику необхідна постановка клізми з розведеним розчином Ротокан. Для приготування такого розчину знадобиться додати одну чайну ложечку Ротокану в 70-100 мл теплої, попередньо прокип'яченої води. Клізма ставиться маленької спринцівкою.

Перед її постановкою необхідно очистити кишечник від калу, для цього проводиться очисна клізма, промивати потрібно поки випорожнення не стану повністю прозорими. Це послужить показником чистого кишечника, і вводиться розчин матиме болем ефективність. Проробляти такі процедури бажано по два рази на добу.

Ротокан при колите
Разом з тим можлива значна втрата рідини організмом, тому потрібно пити багато рідини. Курс лікування не перевищує трьох тижнів, після чого необхідно пройти повторний огляд у лікаря.

Лікування захворювань товстого кишечника ротоканом, також необхідно проводити на фоні основної терапії, в іншому випадку можна не добитися бажаного результату, а тільки погіршити ситуацію, що склалася.

Санація ротової порожнини

Для лікування захворювань ротової порожнини Ротокан розбавляти, а застосовується у вигляді аплікацій прямо на уражену ділянку. Для цього необхідно рясно змочити ваточкой або тампон з марлі в розчин оре, і докласти на місце дефекту. Тривалість аплікації не повинна перевищувати двадцяти хвилин. До того ж може з'явитися відчуття печіння або біль, що є нормальним.

Тривалі аплікації можуть привести до опіків даних ділянок. Також цей розчин є ефективним в профілактиці і лікуванні інфекційних процесів в ясенних лунках після видалення зуба. В таких цілях змочений тампон лягає в лунку на двадцять хвилин, після чого акуратно витягується.

Подібні процедури проводять до чотирьох разів на день, до тих пір, поки дефект повністю не заживає. Розведеним розчином ротокана зрошують ротову порожнину, повторюючи процедури до шести разів на день.

Також можна робити ванночки ротової порожнини, затримуючи там розчин не більше ніж на п'ять хвилин. Для приготування потрібного розчину необхідно чайну ложку ротокана розбавити в 200 мл теплої, кип'яченої води.

Санация ротовой полости

Застосування ротокана при фарингіті і ларингіті

Запальні інфекційні захворювання верхніх дихальних шляхів ефективно лікуються цим трав'яним препаратом. Розчин ротокана при таких захворюваннях застосовується розведеним у воді для полоскання, або розведеної в фізіологічному розчині для проведення інгаляцій.

Полоскання дозволяються проводити дітям старше 13 років, а інгаляції можна робити з 4 років. При виникненні неприємних відчуттів при полосканні необхідно перевірити правильність співвідношення води до лікарського засобу. Для приготування потрібного розчину необхідно в склянку теплої води (250 мл) додати половину або цілу чайну ложечку препарату.

Небулайзер
Після чого ретельно перемішати, можливе утворення незначного осаду. Приготування розчину для інгаляцій небулайзером полягає в змішуванні одного мілілітра Ротокану в сорока мілілітрах фізіологічного розчину, потім все гарненько змішується.

І заливається в відповідний контейнер небулайзера. За одну процедуру модно використовувати до 4 мілілітрів суміші,.

Протипоказання

Лікарський препарат Ротокан протипоказаний до застосування всередину, у вигляді аплікацій або полоскань для дітей віком до 13 років. Хоч він і складається з натуральних компонентів, самостійне застосування небажано, краще всього заздалегідь проконсультуватися з лікарем.

Необхідно відмовитися від прийому Ротокану всередину або у вигляді клізм, при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів. Також не рекомендується застосування подібного лікарського засобу при наявності порушень в роботі сечовидільної системи, а головним чином нирок.

Ротокан при вагітності

Заборонено застосування даного засобу всередину, у вигляді інгаляцій, клізм або аплікацій при будь-якому терміні вагітності і в період годування грудьми. Цей препарат містить етиловий спирт і екстракт деревію.

Читайте також: & nbsp; Використовуємо іван-чай при виразці і гастриті

Про негативний вплив етилового спирту на організм матері і майбутньої дитини відомо. А деревій має стимулюючу дію на яєчники жінки, провокуючи з до вироблення естрогену, що негативно позначиться на перебігу вагітності і загальному гормональному балансі майбутньої матері.

Також ця рослина заборонено через розслабляючого впливу на тонус матки, сто може привести до передчасного дозволу вагітності. Дозволяється проводити полоскання ротової порожнини розведеним розчином ротокана, тільки після дозволу лікаря. Також потрібно намагатися не ковтати сам розчин.

Ротокан при беременности

Побічні ефекти

Ротокан добре переноситься у вигляді розчинів для полоскань, і практично не викликає негативних явищ. При внутрішньому застосуванні або у вигляді інгаляцій можливо прояв алергічної реакції на будь-який з компонентів даного лікарського засобу. Побічні явища в такому випадку виявляються у вигляді:

 • Висипань - може виникнути кропив'янка або обмежені червоні плями;
 • Гіперемія шкірних покривів - найчастіше з'являється на обличчі;
 • Сильний свербіж;
 • Набряклості верхніх дихальних шляхів, а також слизової оболонки ротової порожнини;
 • Припухлості мови;
 • Неприємних відчуттів в горлі - виникає почуття грудки, першіння, здавлення;
 • Анафілактична реакція. | || 217
При появлении подобных реакций необходимо в скором порядке обратиться за медицинской помощью, а в дальнейшем согласовать возможную замену данного лекарственного средства.

Передозування

При значному перевищенні дозволених доз препарату може виникати відчуття тяжкості в епігастрії, більше справа. Також можуть з'являтися хворобливі відчуття в правій підреберній області. Спостерігається появи нудоти і блювоти, сильного головного болю і запаморочення.

При вживанні нерозбавленого препарату або НЕ додержання необхідного співвідношення ліки до рідини можлива поява відчуття печіння в загрудинної області і в лівому підребер'ї.

В якості лікувальних заходів проводиться промивання шлунка, прийом сорбирующих засобів. При погіршенні станів необхідна термінова госпіталізація, для забезпечення нормальної дихальної функції і проведення інфузійної терапії.

Ротокан передозировка

Застереження

В даному препараті міститься значна кількість етилового спирту, тому необхідно утриматися від водіння автомобіля, виконанні роботи потребує підвищеної уваги, або подібного роду занять, при прийомі даного препарату всередину або у вигляді клізм.

Перед застосуванням необхідно збовтувати розчин через частого випадання осаду.

Про зиви

Ольга, 30 років.

Даний засіб приймаю давно, проходжу повторні профілактичні місячні курси кожної осені та навесні. Раніше в такі періоди часто болів живіт, нудило, могла бути блювота. Після консультації з гастроентерологом, мені було призначено дієта і купа препаратів, одним з них був Ротокан. Приймаю даний препарат всередину, розбавляючи водою перед кожним прийомом їжі, і шлунок давно вже не турбує.

Сергій, 24 роки.

Проблеми зі шлунком у мене ще з дитячого віку. Постійно перебував у лікарні, відчував сильні болі в животі, повністю пропав апетит. Після чергового візиту до гастроентеролога був призначений в якості доповнення Ротокан. Мені сказали його приймати розбавляючи з водою. Після першого тижня лікування відчув помітне поліпшення свого стану, з'явився апетит, зникли болі. Буду і далі приймати його.

Світлана, 46 років.

Про ротоканом дізналася від знайомої, яка лікується ним гастрит. Сама давно страждаю від болю в животі, вирішила і я спробувати цей засіб. Дуже порадувала ціна в аптеках, спочатку зачаїлося недовіру до нього, але після двох тижнів лікування помітила, що болі практично не турбуючи мене, стала краще їсти. Дуже сподобалося даний засіб ще й за такою низькою ціною.

Посилання на основну публікацію