Ефективний засіб Рутацід від печії при підвищеній шлункової кислотності.

Лікарський препарат Рутацід відноситься до групи коштів, призначених для лікування захворювань, що супроводжуються порушенням кислотності. У класифікаторі «Фармакологічний покажчик», Рутацід віднесений до класу антацидів, що застосовуються при підвищеній секреції шлункової кислоти.

Призначення препарату

При гастроентерологічних захворюваннях, до складу комплексного лікування включають Таблетки Рутацід. Від чегопомогает ці ліки і яким дією воно володіє? Препарат призначають пацієнтам при наступних патологіях:

  • Гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), що супроводжується запаленням стравоходу;
  • виразці шлунка;
  • гастродуоденіт, в гострій і хронічній стадії;
  • гіперацидних (підвищена кислотність) шлункового соку.

диспепсичні симптоми цих патологій є печія. Рутацід допомагає зняти печіння в стравоході і допомагає відновити слизову, пошкоджену кислотним шлунковим соком.

Лікарі також рекомендують застосовувати Рутацід від печії, викликаної харчовими факторами . Допомагає препарат і після вживання алкогольних напоїв, деяких лікарських засобів (що провокують секрецію шлункового соку або спиртовмісних).

Склад і властивості

Випускають Рутацід в формі таблеток, призначених для розжовування. Ліки має білий колір і легкий аромат м'яти. Фармакологічна дія обумовлена ​​складом препарату. Основною діючою речовиною є гідроталціт, який забезпечує нейтралізацію шлункової кислоти. Він наводить рівень рН до норми (рН 3-7) і підтримує її значення. Антацид також пов'язує жовчні кислоти, надає гастропротекторну і гепатопротекторну дію.

Гідроталціт відноситься до класу невсасивающіхся антацидів.

Іони магнію і алюмінію НЕИоны магния накопичуються в нервовій і кістковій тканинах, оскільки всмоктування препарату незначне. Частина його виводиться через кишечник, залишки метаболізуються в нирках і виводяться з сечею. Допоміжні речовини всмоктуються поступово, у міру вивільнення. При розчиненні, вони створюють суспензію, що обволікає стінки шлунка. Це сприяє буферного покриття препаратом всієї слизової оболонки шлунка і оберігає її від руйнівного впливу соляної кислоти.

Читайте також: & nbsp; Чому для зниження кислотності рекомендовано приймати Зульбекс

Спосіб застосування та дозування

Алюминиево-магнієвий антацид рекомендується до застосування в такий спосіб:

  1. Як засіб від печії, спровокованої харчовими продуктами;
  2. Для основного лікування, при початковій стадії гастроентерологічних захворювань;
  3. У складі комплексної терапії шлунково-кишкових патологій, які супроводжуються підвищеним виділенням кислоти.

Буферне дію антацида триває протягом 2,5-3 годин. Він володіє кислотонейтралізуючої ефектом і дозволяє мінімізувати наслідки «кислотного рикошету», після закінчення дії активної речовини.

Рутацид в форме таблеток
Рекомендована доза залежить від показань і стану пацієнта. Як правильно вживати Рутацід?

Інструкція по застосуванню наказує наступні схеми прийому:

  • У віці від 12 років, препарат призначається 3-4 рази на день. Приймати його необхідно пострандіально (після їжі). Максимально дозволена разова доза становить 1000 мг (2 таблетки).
  • У дитячому віці (6-12 років) рекомендована одноразова доза становить 500 мг (1 таблетка). Приймати не більше 2 разів на день, після їди.

Таблетку необхідно ретельно розжувати або подрібнити в порошок. При одноразовому купировании печії, досить 1-2 кратного прийому. При проведенні лікування гастроентерологічних захворювань, курс прийому розрахований на 4 тижні.

Засіб проти печії можна приймати на ніч, для запобігання нічних епізодів.

Особливі вказівки

Оскільки препарат єРутацид применение в комплексе абсорбуючим засобом, ефективність лікарських засобів, прийнятих одночасно з антацидами, може знижуватися. Рекомендований перерву, між прийомом Рутацід та інших ліків, становить 1,5-2 години.

При взаємодії з тетрацикліновими антибіотиками, фторхінолонами, антикоагулянтами, блокаторами H2-гістамінових рецепторів, серцевимиглікозидами, залізовмісними препаратами і первинної жовчної кислотою , лікувальна ефективність останніх значно знижується. Рекомендується застосовувати антацид спільно з нестероїдними протизапальними препаратами та НПЗЗ, для зниження їх негативного впливу на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Його можна приймати діабетикам, тому що допоміжні речовини не містять ХЕ.

Чи не рекомендовано приймати Рутацід при вагітності, оскільки немає об'єктивних лабораторних досліджень, для цієї категорії пацієнтів. У разі його вживання, необхідно врахувати потенційний ризик для плоду. Шалені жінки можуть приймати ці ліки, оскільки активна речовина не проникає в грудне молоко.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню препарат Холензим для лікування гастриту
При підвищеній кислотності, ліки проти печії можна приймати одночасно з алкогольними , кислотосодержащимі і газованими напоями.
Почечная недостаточность
Не рекомендований він при нирковій недостатності, оскільки основні метаболіти виводяться нирками.

Протипоказано застосовувати даний засіб дітям до 6 років. Підвищена чутливість, до основного діючої речовини і допоміжних компонентів, може викликати алергічну реакцію, діарею, відрижку.

Вартість і аналоги

В середньому, ціна на Рутацід становить 140 рублів, за упаковку з 20 таблеток. Замінюють Рутацід аналоги, до яких відносяться комбіновані алюмінієво-магнієві всмоктуються антациди. У таблиці наведено назви та ціна аналогічних препаратів.

Назва аналога Форма випуску Середня ціна, руб
Алмагель 170 мл Суспензія 230
Маалокс №20 Жувальні таблетки 280
Гастрацід №20 Жувальні таблетки || | 169 190
Релцер 180 мл Суспензія 400

Залежно від регіону та цінової політики аптечної мережі, вартість антацидних засобів трохи варіюється.

Рутацід є комбінованим засобом. Його використовують і як разовий препарат, для спонтанно виникла печії, і для лікування гастроентерологічних патологій. Ліки практично не має протипоказань, має тривалий терапевтичний ефект.

Відгуки

Ірина, 28 років Мучила постійна печія. Після обстеження мені прописали пити Рутацід, 4 рази на день. Гострі напади припинилися відразу, після першої таблетки, правда ненадовго. Поступово печія стала менше, а через 3 тижні повністю пройшла.
Володимир Іванович, 53 роки Останнім часом стала з'являтися печія, після смаженого або кислого. Співробітниця порекомендувала Рутацід. Відгуки почитав в інтернеті - на зразок скарг на нього особливих немає. Став пити, коли палило особливо сильно. Ліки допомагають відразу, правда відрижка. Записався на обстеження.
Посилання на основну публікацію