Особливості медикаменту спазмол, показання та протипоказання до застосування, побічні ефекти і аналоги

спазмол ставитися до групи спазмолітиків бис якого дії. Препарат недорогий і ефективно знімає спазми гладкої мускулатури. Нижче представлена ​​інструкція із застосування спазмол, опис препарату, його протипоказання та призначення.

Особливості медикаменту

Основою препарату спазмол є дротаверин гідрохлорид. Знеболюючий ефект досягається шляхом впливу на судини гладких м'язів. Тонус в м'язовій системі знижується, спазм проходить. За своєю дією нагадує папаверин, але більш ефективний і має довготривалу дію.

Випускається в двох видах:

 1. В таблетованій, пігулка має зелено-жовтий колір. Одна таблетка містить 40 мг дротаверину гідрохлориду;
 2. У вигляді ампул для ін'єкцій по 2 мл, в кожній по 40 мг діючої речовини.

Таблетки упаковані в пластикові блістери або укладені в скляну баночку. В аптеках продаються по 10-250 шт. в упаковці. Ампули в картонних коробках по 5,10, 150 і 200 штук. Середня ціна в аптечній мережі від 32 р.

Таблетки швидко розчиняються в шлунково-кишковому тракті і абсорбуються в кров. Максимальна дія досягається через годину після прийому. Діюча речовина рівномірно розподіляється по м'язової тканини організму. З білками плазми зв'язується на 85-95%. При захворюваннях шлунково-кишкового тракту рекомендується введення ін'єкціями внутрішньом'язово.

Підходить для зняття спазм для людей будь-якого віку. Дозування призначається залежно від інтенсивності болю і загальної клінічної картини пацієнта.

Спазмол особенности препарата
Препарат не лікує основне захворювання, а тільки полегшує стан хворого, знімає спазми різного характеру.

З організму виводиться через нирки, частково через жовчну систему.

Призначення препарату

спазмол призначається при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту. При воспалительных процессах и язвенных поражениях болевой симптом портит жизнь больному, мешает восстановиться. Назначается спазмолитик при патологиях ЖКТ:

 • Спастический запор;
 • Гастрит;
 • дуоденіт;
 • Проктит;
 • Виразкові ураження шлункової області або дванадцятипалої кишки.

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту препарат призначається в момент загострення, коли необхідно зняти больовий синдром і розслабити мускулатуру.

Використовується медикамент для зняття спазм з мускулатури інших внутрішніх органів. Пігулка ефективна для зняття больового симптому наступного характеру:

 1. Кольки, пов'язані з нирковою недостатністю;
 2. Кольки жовчного міхура;
 3. Кишкові коліки;
 4. Холецистит.

Ефективно ліки впливає на біль, пов'язану з гінекологічними патологіями:

 • Спазм маточного зіва;
 • Довготривале розкриття зіву при пологах;
 • Схватки после родов;
 • Спазм матки, який провокує викидень.

Під час пологової діяльності спазмолітик використовується у вигляді ін'єкцій внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Але у великій дозуванні препарат здатний розслабити матку і родова діяльність припиняється.

Спазмол во время родов
Під час пологів ін'єкції вводяться строго під наглядом лікаря.

Допомагає препарат зняти біль, пов'язану з неврології, викликану патологіями: | || 117

 • Спазм сосудов головного мозга;
 • Спазм церебральних і коронарних артерій.
Читайте також: & nbsp; Надійний захисник слизової шлунка Де-нол

Больовий синдром знімається протягом 30 хвилин, а ефективність препарату не менш 5 годин.

Протипоказання щодо використання

Незважаючи на невелику кількість побічних дій, спазмол протипоказаний при наступних недугах:

 1. Ниркова недостатність, в будь-якого ступеня тяжкості. Так як основний висновок дротаверина з організму здійснюється через нирки, то на орган покладається додаткове навантаження. Нирки хворої людини можуть не впоратися додатковими навантаженнями;
 2. Період вирощування грудничка. Препарат рівномірно поширюється по всьому організму хворого, тому значна частина активної речовини потрапляє в молоко жінки.;
 3. Перший триместр вагітності. Препарат дозволяється застосовувати, але строго під наглядом акушера-гінеколога. Вплив на плід в перший триместр вагітності не вивчена;
 4. Серцева недостатність або синдром низького викиду. Дротаверин знімає тонус з гладкої мускулатури будь-яких внутрішніх органів. При серцевої недостатності процес викиду крові сповільниться. Це може привести до зупинки серця;
 5. Дітям молодшого віку при перинатальному застосуванні.
Спазмол индивидуальная непереносимость
Перед використанням спазмол необхідно пройти обстеження на індивідуальну непереносимість. Деякі додаткові компоненти можуть викликати гостру алергічну реакцію.

Терапія в різному віці

Дозування препарату залежить від віку хворого, клінічної картини, ступеня тяжкості захворювання.

Допускається дозування привнутрішньом'язовому або внутрішньовенному введенні:

 • Дорослим - 40-80 мг за один прийом по 2-3 рази на день. Якщо у хворого є печінкова недостатність, то допустимо тільки внутрішньовенне повільне введення дозою 40 мг;
 • Дітям - внутрішньом'язово по 1-2 рази на добу по 10-20 мг. Дозування залежить від віку і ваги дитини. Підбирається тільки лікарем.

Таблетований прийом:

 • Дорослим - по 1-2 таблетки (40-80 мг дротаверину) 2 рази на день;
 • Дітям до 6 років - 1 раз на добу по ¼ або ½ таблетки (10-20 мг);
 • Дітям від 6 до 12 років - 2 рази на добу по ½ пігулки (20 мг).
Спазмол при проблемах с печенью
При проблемах с печенью дозировка сокращается на усмотрения врача.

Побічна симптоматика

Передозування препаратом провокує появу побічних ефектів. В першу чергу надмірна доза спазмол відіб'ється на серцево судинній системі. Проявляться симптоми:

 1. Сповільнюється серцебиття;
 2. Знижується артеріальний тиск;
 3. Виникає аритмія.
Зниження артеріального тиску часто трапляється при внутрішньовенному введенні препарату .

Додатково проявляються симптоми з боку дихальної системи та ендокринної системи:

 • Уповільнений подих;
 • Запаморочення на тлі кисневого голодування;
 • Пітливість .

При гострій формі гастриту довготривалий таблетований прийом провокує подразнення слизової шлунка. Засвоюваність медикаменту погіршується. Виявляється симптоматика:

 • Нудота;
 • Підвищене слиновиділення;
 • Відрижка.
Спазмол побочная симптоматика
При появі одного або декількох побічних симптомів прийом препарату відміняється, хворому слід звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими препаратами

Не рекомендується приймати Спазмолн з хінідином, антидепресантами з групи трициклічних і прокаїнамідом. Спазмогенну активність Марфина при одночасному прийомі знижується на 35%. Якщо виникає медична необхідність одночасного прийому, то між медикаментами робиться пауза в 1-2 години.

Читайте також: & nbsp; Ідеальний засіб лікування виразкових уражень шлунка - контролок

Неприпустимий прийом з леводопою. Препарат втрачає антипаркінсонічний ефект.

спазмол в комплексі з іншими спазмолітиками підсилює свою дію. З фенобарбіталом посилюється вплив активної речовини - дротаверину.

Аналоги за складом і впливу

спазмол ставитися до бюджетних спазмолітиками, але не завжди він підходить пацієнтам за якістю. Нижче пропонується кілька аналогів в різної цінової категорії:

 1. Дротаверин. Ціна в аптеках міста від 11 р. Основна діюча речовина теж;
 2. Дротаверин МС. Ціна в аптечній мережі від 24 до 43 р. Відрізняється від першого аналога тільки виробником;
 3. Доверін. Препарат має високий ступінь очищення, основний компонент - дротаверин. Ціна в аптеках від 70 до 110 р.
Важливо в період лікування спазмол або його аналогами відмовитися від водіння транспортного засобу та від роботи, яка потребує особливої ​​уваги і швидкої реакції.

Відгуки про препарат

спазмол доступний в будь-який аптечної мережі та популярний у пацієнтів. У мережі представлено безліч відгуків, з яких ми відібрали найпопулярніші:

Коробова Н. Н., 33 роки, Москва: спазмол приймаю під час болів при менструальному циклі. Таблетки швидко знімають спазм і коштують недорого.

Вікторів С. І., 65 років, СПб: Все життя від болю в шлунку приймав Ношпа. Препарат дорогий і не завжди по кишені пенсіонерам. Порекомендували спробувати спазмол, різниці не помітив. Зате ціна доступна.

Бастракова Ю. І., 45 років, Уфа: спазмол виписав мій лікуючий лікар. Відчуваю болю після прийому їжі при гастриті. Препарат допомагає, але доводиться випивати 2 таблетки. А це шкідливо при захворюванні шлунково-кишкового тракту.

Хабібулін Р. Г., 56 років, Казань: спазмол мені не підійшов. Після прийому таблетки з'являється нудота, посилюється печія.

В основному спазмол отримав позитивні відгуки від користувачів.

Негативні моменти пов'язані з неправильним прийомом препарату. При захворюваннях шлунково-кишкового тракту рекомендується використовувати спазмолітик в виглядівнутрішньом'язових або внутрішньовенних ін'єкцій. Пігулки, потрапляючи в шлунок, дратують без того запалену слизову і всмоктуваність медикаменту зменшується.

Правильне дозування і форма прийому призначається фахівцем, після повного обстеження хворого. Спазмол швидко знімає спазми і надовго позбавляє пацієнтів від болю.

Посилання на основну публікацію