Таблетки для шлунка при гастриті - список затребуваних препаратів

Гастрит - поширене захворювання, яке діагностується у 35% російських жителів і зустрічається в 85% випадків захворювань шлунка. Скажений темп життя призводить до того, що у людини просто не залишається часу на збалансоване харчування. Через це запалення шлунка стає хронічним і часто нагадує про себе в фазою загострення.

Основний терапевтичний метод при лікуванні патологій шлунково-кишкового тракту - здорове і збалансоване харчування. У довгостроковій перспективі дієта допомагає домогтися відмінного результату, проте одужання відбувається поступово. Справитися з гострим болем, печією і іншими симптомами допоможуть таблетки від гастриту шлунка. Це особлива група препаратів, яка призначається при проблемах шлунково-кишкового тракту.

Медикаментозне лікування гастриту: як правильно вибрати таблетки

Застава успішного лікування гастриту - правильно підібраний препарат. Щоб вибрати ліки, яке підійде для терапії при конкретному випадку, потрібно звернутися до лікаря і пройти діагностичні процедури. У список діагностичних заходів входить первинний прийом у гастроентеролога, УЗД і гастроендоскопія.

На підставі отриманого діагнозу лікар призначає засіб однієї з наступних категорій:

 1. При гострій формі захворювання призначаються ліки, що діють безпосередньо на причину, що викликала запалення шлунка. Виражене запалення, що супроводжується нудотою і блювотою, усувається ліками групи прокінетиків. Серйозні пошкодження усуваються антацидами. При сильних болях призначаються спазмолітики. Приймати анальгетики для зняття болю в животі не рекомендується.
 2. При лікуванні хронічного гастриту з підвищеною кислотністю нормалізується вироблення соляної кислоти. Лікар прописує інгібітори протонного насоса і лікарські засоби з групи антацидів, які знижують вироблення кислоти і призводять цей процес в норму.
 3. Хронічний гастрит зі зниженою кислотністю лікується препаратами на основі вісмуту і шлункового соку, а також за допомогою прокинетиков і різних ферментів.
 4. Якщо патологія викликана бактерією Helicobacter pylori, лікування повинно включати в себе регулярний прийом ліків з 3-х різних категорій. Пацієнту призначаються інгібітори протонної помпи, препарати на основі вісмуту Трікалі діцітрат і антибіотики. Якщо організм уражений мікроорганізмами, стійкими до антибіотиків, пацієнту призначаються препарати на основі нитрофурана або похідні від нього.
Медикаментозное лечение гастрита
Тривалість терапевтичного курсу залежить від форми захворювання. Якщо обидві патології супроводжуються бактеріальною інфекцією, тривалість лікування становить не менше 10 днів. При хронічному і гострому гастриті кошти приймаються від 5 до 10 діб.

Антацидні препарати

Якщо в шлунковому соку міститься надмірна кількість соляної кислоти, слизова оболонка шлунка дратується. Останнє призводить до порушень травлення та інших неприємних наслідків.

Антацидні лікарські засоби - особлива категорія препаратів, призначених для нейтралізації соляної кислоти.

Лікар призначає такі таблетки при гастриті з підвищеною кислотністю. Нижче ми розглянемо перевірені ліки цієї групи і розповімо, як їх застосовувати.

Ренні

Відноситься до антацидних лікарських засобів, які всмоктуються в кров і дають практично моментальне дію. Випускається у формі таблеток. Основні діючі речовини - кальцію карбонат і магнію карбонат. Містить ароматизатори і надходить у продаж з трьома різними смаками: апельсиновим, м'ятним, ментоловим.

Досягаючи осередку ураження, Ренні надає гастропротекторний ефект (захищає слизову оболонку шлунка). Нейтралізує соляну кислоту і виводить надлишкові речовини. Допомагає впоратися з печією, сильними шлунковими болями і відрижкою. Має кілька протипоказань до застосування:

 • Підвищена чутливість до компонентів;
 • Схильність до алергічних реакцій (стосується препаратів з ароматизаторами);
 • Ниркова недостатність;
 • Підвищений рівень кальцію в організмі;
 • Вік до 12 років.
Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню Бекарбон

Ренни при гастрите

Можливі побічні ефекти: діарея, шкірні алергічні реакції.

Приймати по 1-2 таблетки після їжі. Ліки потрібно розсмоктати або розжувати, не запиваючи. Якщо очікуваний ефект не настає протягом 1-2 годин, прийняти препарат повторно. Максимальна добова доза - 16 штук. Терапевтичний курс індивідуальний і визначається лікарем.

Вартість Ренні - від 99 рублів за упаковку. Аналоги: Ендрюс антацид, Тамс, акту, Алфогель.

Натрій гідрокарбонат

Натрій гідрокарбонат - таблетки для лікування гастриту, нормалізують кислотно-лужний баланс. Призначаються при печії, болючі відчуття в області шлунка. Протипоказаний при алкалозі - патологічний стан, при якому рівень pH в крові сильно підвищений. Може викликати побічні ефекти:

 1. Головні болі;
 2. Нудоту і блювоту;
 3. Алкалоз;
 4. Підвищену тривожність;
 5. Резкую потерю веса.

Натрия гидрокарбонат

Препарат відноситься до всмоктуються в кров засобів. В окремих випадках може викликати підвищення тиску. Приймається всередину, по 0,5-1 р Для дітей доза знижена до 0,1-0,75 г. Курс лікування залежить від вираженості симптомів і ступеня тяжкості захворювання.

Вартість препарату - від 39 рублів. Аналоги: Натрію гідрокарбонат-Еском, Натрію бікарбонат.

Блокатори протонного насоса

Блокатори (інгібітори) протонного насоса - таблетки від гастриту з підвищеною кислотністю. Блокують невеликі помпи всередині клітин шлунка, завдяки чому зменшують вироблення шлункового соку. Призначаються при хронічному гастриті, при яких порушена секреція соляної кислоти.

Омепразол

Це дешеві таблетки від гастриту. Омепразол - препарат першого покоління і родоначальник інгібіторів протонного насоса. Препарат зарекомендував себе, тому часто призначається лікарями гастроентеролога при хронічному гастриті. Проникаючи в осередок ураження, Омепразол блокує вироблення соляної кислоти протонними помпами слизової оболонки шлунка. Активність клітин знижується, а кислотність шлунка приходить в норму.

Це відмінні таблетки від нудоти при гастриті: знижуючи рівень кислотності, вони допомагають впоратися з іншими неприємними симптомами і з нудотою в тому числі.

Дополнительное преимущество лекарственного средства — подавление активности бактерий Helicobacter pylori. Однако это действие слабовыраженное, поэтому Омепразол рекомендуется сочетать с другими таблетками от гастрита.

Таблетки мають ряд протипоказань:

 • Непереносимість компонентів;
 • Період виношування і вигодовування дитини;
 • Злоякісні пухлини шлунка і 12-палої кишки;
 • Захворювання, викликані сальмонелою; || | 160
 • Остеопороз, почечная и печеночная недостаточность (с осторожностью).

Омепразол при гастрите

Засіб викликає такі побічні ефекти: вимивання кальцію з організму, нудота, зміна стільця (запор або діарея), головний біль і запаморочення. Можливі рідкісні побічні дії у вигляді алергічних реакцій, зміни смакових відчуттів аж до повної відсутності смаку, сухість у роті, порушення роботи печінки, депресія і підвищена тривожність. Побічні дії частіше за все розвиваються при тривалому лікуванні - від 2-х місяців і більше.

Омепразол приймається внутрішньо, не розжовуючи. Таблетки потрібно запивати невеликою кількістю води. Приймати по 1 капсулі на добу протягом 2-х тижнів.

Вартість Омепразолу - від 24 рублів. Аналоги: Омез, Ультоп, Езомепразол, Пантап, Рабепразол.

Рабепразол

Рабепразол - інгібітор протонного насоса, що відноситься до ліків нового покоління. Надходить на аптечні полиці в формі кишковорозчинних капсул. Бореться з підвищеною кислотністю шлунка і пригнічує Helicobacter pylori. Ліки не рекомендується приймати в наступних випадках:

 1. Гіперчутливість до рабепразолу або допоміжних речовин;
 2. Недолік глюкози, галактози, сахарази;
 3. Непереносимість фруктози;
 4. Період виношування і вигодовування дитини;
 5. Вік до 18 років.

при виражених порушеннях нирок і печінки ці таблетки при гастриті шлунку застосовуються з обережністю і тільки після консультації з гастроентерологом. | || 186

Принимать по 10-20 мг. 1 раз в день. Курс лечения — 6 недель.

Читайте також: & nbsp; Лікарський препарат Панкреатин при лікуванні гастриту

Вартість рабепразол варіюється від 109 до 351 рубля. Аналоги: Рабіет, Разо, РАБЕЛОК, Берета.

Рабепразол при гастрите

Спазмолітики (знеболюючі таблетки при гастриті)

«Що пити при гастриті, якщо сильно болить» - питання, яке турбує практично кожного пацієнта, який стикався з неприємними відчуттями в шлунку. Для зняття болю була розроблена окрема група препаратів - спазмолітики.

Спазмолитические таблетки знімають спазм, впливаючи на вегетативну нервову систему або розслабляючи гладку м'яз кишечника. Результат в обох випадках однаковий: спазм знімається, а біль іде протягом 1-2 годин.

Дицетел

Дицетел - ефективні таблетки при гастриті, що допомагають усунути сильні болі. Головне діюча речовина дицетел - пінаверія бромід. Цей компонент вибірково діє на шлунково-кишковий тракт, практично не зачіпаючи інші системи організму.

Має кілька протипоказань:

 • чутливість до компонентів;
 • Вік до 18 років ;
 • Дефіцит лактази.

Дицетел при гастрите

Приймати по 1 таблетці 3 рази на добу. При гарній переносимості допускається інша схема лікування: по 2 таблетки 2 рази на добу. Приймати цілою, запиваючи достатньою кількістю води. Робити це потрібно під час їжі. Можливі побічні ефекти: нудота і зміна стільця.

Вартість дицетел варіюється від 239 до 370 рублів. Аналог дицетел - Дюспаталін.

Но-шпа

Но-шпа - відомий спазмолітичний препарат на основі дротаверину. Активна діюча речовина розслаблює гладкі м'язи внутрішніх органів і розширюють кровоносні судини. Засіб надає виборчий ефект: центральна і вегетативна нервова система в процесі лікування не будуть зачіпатися.

Незважаючи на безліч доброчинних ефектів, Но-шпа має свої протипоказання:

 • Непереносимість компонентів;
 • Вік до 3-х років;
 • Вагітність і годування груддю;
 • Гіпотонія;
 • Виражені порушення в роботі нирок і печінки.

Но-шпа при гастрите

Таблетки здатні викликати такі побічні дії: запаморочення, нудоту і запори, посилене серцебиття, зниження артеріального тиску.

Приймати до 3 разів на добу. Максимальна разова доза становить 2 таблетки.

Вартість Но-шпи - від 342 до 610 рублів. Дешевший аналог ліки - Дротаверин. Його можна придбати від 10 рублів.

Прокинетики

Це група таблеток, які призначаються при комплексному медикаментозному лікуванні гастриту. Курс і схема лікування в цьому випадку строго індивідуальні, тому ми коротко розповімо про принцип дії, протипоказання і інших важливих моментах.

Метоклопрамид

Це потужний прокінетік, що приводить в норму скорочення м'язів шлунка і стравоходу. Допомагає впоратися з нудотою і приступом блювоти. В останньому випадку призначається в формі ін'єкцій. Застосовується в крайньому випадку, так як має багато протипоказань. Здатний викликати серйозні побічні ефекти, тому застосовується короткими терапевтичними курсами.

Вартість Метоклопраміду - 10-42 рубля. Аналог за діючою речовиною - Церукал.

Метоклопрамид при гастрите

Ганатон

Це сучасний препарат, який діє більш м'яко, ніж Метоклопрамид, викликаючи при цьому менше побічних ефектів. Благотворно вплив на шлунок і стравохід, допомагаючи проштовхувати надходить в організм їжу. Це ефективні таблетки від нудоти при гастриті. Вони підвищують тонус жовчного міхура і перешкоджають ввезенню їжі з дванадцятипалої кишки в шлунок.

Не рекомендується приймати при вагітності, годуванні грудьми і в віці до 16 років.

Вартість Ганатона - від 182 рублів. Аналог - ІТОМЕД.

Ганатон при гастрите

Підбираючи препарати для медикаментозного лікування гастриту, враховуйте категорію засобів, особливості захворювання та форму хвороби. Перед застосуванням засобів ознайомтеся зі списком протипоказань або проконсультуйтеся з лікарем-гастроентерологом. | || 264

Посилання на основну публікацію