Фармакологічна дія і інструкція із застосування Улькавіса

З шлунковими болями в більшій чи меншій мірі знайомі всі. Якщо одним вони не доставляють особливих проблем, то для інших - це серйозний привід для консультації гастроентеролога. Часто причиною неприємних симптомів є загострення гастриту шлунка, яким страждають 90% населення Росії, або виразкової хвороби шлунково-кишкового тракту, що вимагають модифікації способу життя та активної медикаментозної терапії. Останні дослідження цих захворювань звертають увагу на вплив хронічного стресу, коли через надлишок кортизолу та адреналіну в крові порушується продукція соляної кислоти в шлунку, а також на інфекційну природу хвороби, спровокованої бактеріями Helicobacter pylori.

Фармакологическое воздействие и инструкция по применению Улькависа
Улькавіс можна купити без рецепта в будь-якій аптеці країни

Таблетки Улькавіс інструкція із застосування представляє як противиразковий медикамент, що володіє антивірусними можливостями щодо Хелікобактер пілорі. Використовують ліки при багатьох неорганічних патологіях ШКТ. Гастропротектори формує на слизовій оболонці захисний бар'єр, що прискорює відновлення епітелію і підвищує її стійкість при контакті з агресивним соляною кислотою шлункового соку, усуває симптоми подразнення в кишечнику. За своїм щадящему складу і механізму впливу Улькавіс нагадує БАДи, тому для отримання стійкого терапевтичного результату потрібен тривалий час лікування.

Опис лікарської форми та складу

в аптеках медикамент можна придбати у вигляді двоопуклих білих таблеток по 120 мг. Розфасовано ліки в осередку блістерів по 10-15 штук. В одній коробці може бути від 2-х до 24-х таких пластин. Максимальна упаковка - 240 таблеток.

На Улькавіс ціна цілком доступна:

 • За 28 шт. - від 150 руб.;
 • За 56 шт. - від 320 руб.;
 • За 112 шт. - від 540 руб.

Відпускають ліки без рецепта, особливих умов для зберігання воно не вимагає. Для Улькавіса виробник КРКА (Словенія) визначив термін зберігання 2 роки. Прострочений препарат підлягає утилізації.

Фармакологическое воздействие и инструкция по применению Улькависа
Діюча речовина

У складі медикаменту - один активно діючий компонент: вісмуту Трікалі діцітрат (303,03 мг), але на коробці можна побачити дозування 120 мг, тому що рецептура перерахована на оксид вісмуту. В інших дозах і формі Улькавіс не виробляють, склад таблеток доповнюють наповнювачами: поліакріліном калію, поліетиленгліколем, крохмалем з кукурудзи, макрогол, повідоном.

Механізм фармакологічної дії

Улькавіс володіє різноманітними можливостями нормалізації функцій шлунково-кишкового тракту:

 • антихелікобактерну ефект - дезактивація продукції бактеріями руйнують ферментів і виведення їх з організму;
 • Захисні властивості - створення хелатного комплексу, що захищає пошкоджену бактеріями епітелію ий слизової, купирующего запалення;
 • Поліпшення кровопостачання органу - зміцнення його стінок, відновлення працездатності.

В низькою середовищі pН шлунка вісмуту Трікалі дигідрат трансформується в дві нерозчинні солі: цитрат вісмуту і оксихлорід вісмуту . З'єднання зв'язуються з білками слизової шлунка, яка особливо вразлива при гастриті або виразці. Паралельно збільшується продукція речовин (слиз, лужні сполуки, простагландин Е), які будуть захищати епітелій від руйнування агресивними кислотами і ферментами.

Фармакологическое воздействие и инструкция по применению Улькависа
Препарат поставляється в упаковках по 28, 56 і 112 таблеток

простагландин Е також стимулює відновлення епітелію слизової. Але головним результатом впливу вісмуту Трікалі дигидрата є його здатність пригнічувати активність бактерій Helicobacter pylori - основного джерела розвитку виразкової хвороби та інших патологій шлунково-кишкового тракту, що травмує стінки шлунка і провокуючого запальні процеси. Для максимального терапевтичного ефекту препарати вісмуту застосовують з іншими абдомінальними медикаментами, які сприяють ерадикації бактерії.

Важливою перевагою Улькавіса є і те, що стінки шлунка його практично не абсорбують, вплив препарату м'яке і локальне . Це означає, що для організму медикамент не створює додаткове навантаження, так як накопичувати в крові, виводити його метаболіти немає необхідності. Незначна кількість гастропротектори в біологічні рідини все ж потрапляє і елімінується нирками, але при дотриманні дозування і режиму прийому таблеток побічних наслідків і алергічних реакцій не спостерігається. У всякому разі, якщо не застосовувати ліки не довше 8 тижнів.

Читайте також: & nbsp; Використовуємо іван-чай при виразці і гастриті

Де застосовують ліки

Медикамент зарекомендував себе як ефективний препарат при лікуванні багатьох неорганічних захворювань шлунка і тонкого кишечника. || | 107

Фармакологическое воздействие и инструкция по применению Улькависа
Улькавис назначается при лечении язв, гастритов, расстройств и раздражений кишечника

Для таблеток Улькавіс показаннями до застосування можуть бути:

 • Виразкові захворювання шлунково-кишкового тракту (у тому числі і хронічна форма );
 • Гастрит і гастродуоденіт (гостра форма);
 • Функціональні диспепсичні розлади;
 • Подразнення киш -чніка, що провокують діарею.
Призначають Улькавіс зазвичай у фазі загострення захворювання, коли його ефект проявляється максимально

Кому не рекомендують Улькавіс

Детм до 4 лет препарат противопоказан Крім підвищеної чутливості до компонентів формули, медикамент не призначають:

 • При важких патологіях печінки;
 • Вагітним і годуючим жінкам;
 • Пацієнтам, які знаходяться на гемодіалізі;
 • При серйозних ниркових дисфункціях;
 • Дітям до 4-х років.

Обмеження пов'язані з особливостями фармакокінетики препарату. Основна частина медикаменту виходить з каловими масами, незначна - потрапляє в кровотік і виводиться нирками. Здатне ліки частково проникати і через плацентарний бар'єр, пошкоджуючи нирки і нервову систему плода; знаходять його залишки і в інших біологічних рідинах, тому на період вагітності і грудного вигодовування Улькавіс замінюють безпечним аналогом.

Можливі обмеження і в плані сумісності з іншими ліками, які приймаються паралельно, тому консультація лікаря при виборі препарату обов'язкове || | 139

Как правильно принимать лекарство

Дотримання графіка прийому і дозування ліків - важлива умова не тільки його ефективності, а й можливості знизити частоту небажаних наслідків.

Детям до 8 лет назначают 1 - 2 таблетки в сутки СГО а лікування - індивідуальна і складається лікарем в залежності від виду захворювання, супутніх патологій, віку, відповідної реакції організму. У загальному вигляді рекомендують по 1 таблетці 4 рази на добу або по 2 таблетки 2 рази на добу. Випити таблетку треба цілком за 30 хвилин до їжі, щоб ліки встигло проявити свої гастропротекторних можливості. Запивати таблетку соком, чаєм, іншими напоями замість чистої води не рекомендують, так як сторонні домішки знижують ефективність ліків. Рідини повинно бути стільки, щоб таблетка потрапила в шлунок, а не залишилася в стравоході.

У дитячому віці при розрахунку дози орієнтуються на вагу пацієнта: 8 мкг ліки на 1 кг маси тіла. Дітям у віці 4-8 років прописують 1-2 таблетки, від 8-ми до 12-ти років - 2 таблетки, добову норму в цьому випадку треба розділити на 2 прийоми. Після 12 років можна приймати 4 таблетки в день чотири рази: за півгодини до основних прийомів їжі, а останню - перед сном.

Лікування - тривале, від місяця до двох, навіть якщо результат не відповідає очікуванням, перевищувати час рекомендованого лікарем курсу не можна.

Препарат застосовується і в комплексному лікуванні з іншими медикаментами, які пригнічують активність Helicobacter pylori. Щоб уникнути передозування інші медикаменти з таким же активною дійовою інгредієнтом (солями вісмуту) протипоказані ще протягом 2-х місяців після закінчення курсу.

Небажані явища

При тривалому прийомі препарату навіть в рекомендованих дозах спостерігаються порушення з боку нервової системи у вигляді енцефалопатії. На тематичних форумах можна зустріти також скарги на Улькавіс і його побічні дії у вигляді диспепсичних порушень, розлади ритму дефекації, болючі відчуття в епігастрії, алергічних реакцій з боку шкіри (висипань, свербіння, гіперемії). Солі вісмуту, вступаючи в реакцію, здатні фарбувати кал в чорний колір.

Фармакологическое воздействие и инструкция по применению Улькависа
Алергічна реакція - один з побічних ефектів прийому таблеток
Більшість непередбачених ефектів проходять самостійно вже на першому тижні, якщо після закінчення періоду адаптації проблема залишається, необхідно проконсультуватися з лікарем для корекції дози або заміни препарату

Допомога при передозуванні

Після курсу терапії, якщо Улькавіс вживали в рекомендованих дозах, концентрація активних інгредієнтів в плазмі складе 3 58 мкг / л. Отруєння солями вісмуту спостерігається при його показниках в крові 100 мкг / л.Передозировка препаратом может вызвать энцефалопатию

Читайте також: & nbsp; При яких захворюваннях шлунка і кишечника застосовується медикамент Маалокс?

При випадковому або навмисному прийомі великої кількості солей вісмуту, а також при самовільному продовження курсу лікування розвиваються побічні наслідки у вигляді розлади травлення, дискомфорту в епігастрії, диспепсичних порушень, ниркової недостатності, енцефалопатії. Зовні передозування проявляється на яснах у вигляді блакитних смужок. При виявленні цих симптомів ліки терміново відміняють. Потерпілому промивають шлунок, дають абсорбенти, проводиться симптоматичне лікування. У важких випадках показаний гемодіаліз в стаціонарних умовах.

Додаткові рекомендації

ліки не застосовують паралельно з медикаментами, в складі яких є солі вісмуту, так як подібне поєднання може спровокувати побічні явища і передозування.

На период лечения лучше отказаться от вредных привычек Якщо в комплексі є антибіотики, їх можна вживати з інтервалом у півгодини-годину після Улькавіса, так як гастропротектори знижує абсорбцію антибіотиків слизової шлунково-кишкового тракту.

Чорний відтінок калових мас - не привід для занепокоєння , а нормальний показник елімінації і солей вісмуту.

На період лікування гастропротектори треба дотримуватися щадну дієту, відмовитися від вживання алкоголю.

Можливість адекватно керувати транспортом і складними механізмами не залежить від прийому Улькавіса.

Чем можно заменить медикамент

Для Улькавіса аналогами можуть бути препарати на основі солей вісмуту, такі як Ескейп, Де-Нол, Новобісмол, Вітрідінол, вентрісол. Багато з них мають і дозування аналогічну. За терапевтичного ефекту аналогічні: Улькогант, Вікаїр, Вентер, Іберогаст, Ламінін, Золапент, Ренорм, Віс-нол, Дротаверин, Клатинол.

Оцінка препарату медиками та пацієнтами

Улькавіс у відгуках часто порівнюють з Де-Нолом або ескейп, обговорюючи гідності аналогів при необхідності його заміни.

«На черговому прийомі мій лікар призначив мені Улькавіс замість Де-Нола. Різницю помітив тільки в аптеці, де мене довго переконували, що таблетки ці не менше ефективні і за ціною відсотків на 70 дешевше. Вивчив інструкцію: начебто повний аналог звичного мені Де- Нола, та й компанія KRKA, яка його виробляє, досить авторитетна. Приймаю вже другий тиждень, поки відмінностей між таблетками не помітив, побочек немає ».

Медикамент на фармакологічному ринку відносно недавно, але вже встиг знайти своїх шанувальників. Багато хто відзначає швидке і помітне поліпшення самопочуття на тлі лікування Улькавісом. Але лікарі попереджають про те, що, незважаючи на помітне поліпшення самопочуття вже в перші дні прийому препарату, важливо пройти весь курс для закріплення отриманого ефекту, особливо при таких серйозних захворюваннях як виразка шлунково-кишкового тракту або гастрит.

Фармакологическое воздействие и инструкция по применению Улькависа
Улькавіс є відмінним аналогом Де-Нола
«Кожна сесія у мене, як правило, супроводжується загостреннями гастриту. Подзвонила знайомому гастроентеролога, він мені швидко накидав схему лікування. Вже на наступний день відчула полегшення, а до кінця сесії був як новенька. На прийом до лікаря, звичайно, треба б сходити, здати аналізи, але в конкретній ситуації для мене Улькавіс - це вихід ».
« Експерименти з дієтами для тих, що худнуть привели до захворювань шлунка, особливо загострюється гастрит в міжсезоння, перепробувала вже чимало коштів. Про Улькавісе раніше не чула, прочитала на форумі, вирішила ризикнути. За коробку з 112 таблетками заплатила 600 рублів. Пила по 2 штуки в день, намагалася в їжі себе обмежувати. Відразу якось потемнів стілець, але на самопочутті це не відбилося. Через три дні пішла тяжкість в шлунку, ні кишкових коліків. Місячний курс закінчую, але Улькавіс в моїй аптечці тепер буде завжди ».

Детальніше про Улькавісе і його аналогах дивіться на відео:

Посилання на основну публікацію