Як застосовувати Улкозол при гастриті

Сьогодні у багатьох людей діагностується виразка шлунка. Для лікування цього захворювання лікар може прописати прийом Улкозола. Але в яких випадках допомагає це ліки? Як його застосовувати? Чи є у цих ліків побічні ефекти? І скільки коштує Улкозол в аптеці? Нижче ми дізнаємося відповіді на ці питання.

Загальні відомості

Улкозол - це ліки, які зазвичай призначають для лікування виразок шлунка і дванадцятипалої кишки. При попаданні ліків в організм частково блокується вироблення ферментів, які беруть участь в синтезі соляної кислоти.

Внаслідок цього зменшується викид в шлунок соляної кислоти, через що різко сповільнюється зростання виразки. При тривалому прийомі Улкозола виразка починає потроху гоїтися, що з часом призводить до одужання.

Улкозол ампулы Після потрапляння в організм компоненти Улкозола практично відразу ж зменшують вироблення соляної кислоти, а максимальна концентрація Улкозола в організмі настає через 1-2 години після прийому. Біодоступність препарату - 30-40%.

Дія препарату залежить від особливостей організму; в більшості випадків дію препарат триває 24-36 годин після прийому. Ліки повністю виводиться з організму протягом 3-5 днів, а повне відновлення синтезу соляної кислоти настає на 6-7 день після припинення прийому препарату.

Найчастіше Улкозолом лікують виразки, які викликані наступними причинами:

 • Генетична схильність. Статистика стверджує, якщо у батьків страждали виразками шлунка, то ймовірність виникнення виразок у їх дитини досить висока. Слід розуміти, що багато захворювань можуть передаватися не тільки від батьків, але також і від далеких родичів. Наприклад, якщо дід і бабуся страждали на виразку, то це захворювання може проявитися не у їхніх дітей, а у їхніх онуків.
 • Неправильне харчування. Для перетравлення їжі виділяється велика кількість шлункового соку, до складу якого входить соляна кислота. Звичайно, в більшості випадків соляна кислота не завдає шкоди стінками шлунка, проте в разі перетравлення твердої або грубої їжі організму доведеться виробити досить велика кількість соляної кислоти, що може призвести до появи виразок. Також в групі ризику знаходиться гостра, солона і кисла їжа.
 • Часте вживання спиртних напоїв. Етиловий спирт, що входить до складу всіх алкогольних напоїв, послаблює захисні функції шлункових стінок, що може привести до появи виразок. Чим частіше людина вживає алкоголь, тим більша ймовірність, що у нього з'явиться виразка.
 • Куріння. Вживання тютюну також негативний впливає на здоров'я шлунка. По-перше, нікотин, що входить до складу сигарет, порушується цілісність слизової оболонки. По-друге, для «утилізації» нікотину організм виділяє додаткову кількість соляної кислоти. Через це поступово роз'їдаються стінки шлунка, що може привести до появи виразок.
 • Вживання деяких ліків. Деякі препарати можуть негативно впливати на слизову оболонку, що може спровокувати виразку. Також має велике значення дозування ліків - якщо людина перевищив необхідну норму, то ймовірність появи виразки різко зростає.
 • Деякі психічні розлади (нервозність, депресивні розлади, стреси, безсоння, нестача сну та інші). Статистика показує, що люди з психічними розладами набагато частіше страждають виразкою шлунка, оскільки психічний стан людини може впливати на роботу його внутрішніх органів.

Стрессы

Показання

Улкозол призначають в наступних випадках:

 1. Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки (при цьому не має значення причина, тип і стадія хвороби);
 2. Пошкодження нижнього відділу стравоходу, яке викликане потраплянням в нього шлункового вмісту;
 3. Гастринома;
 4. Деякі пошкодження кишкових і желудоч их стінок, які викликані прийомом лікарських препаратів;
 5. Також препарат може призначатися перед проведенням оперативного втручання на шлунку, щоб під час операції уникнути попадання вмісту шлунку в дихальні шляхи.
Читайте також: & nbsp; Інструкція по применеия гелусіл, показання та відгуки

Улкозол показания к применению

Форма випуску та склад

Улкозол випускається у вигляді таблеток і у вигляді порошку для приготування лікарського розчину:

 • Таблетки. Основною діючою речовиною є омепразол, а до складу однієї таблетки входить 20 мг омепразолу. Також містить ряд допоміжних речовин - желатин, модифікована лактоза, гідрофосфат натрію та інші;
 • Порошок. Основною діючою речовиною також є омепразол, а для приготування лікувального розчину потрібно використовувати спеціальну рідину, яка поставляється в комплекті до порошку. В одній ампулі приготованого розчину міститься 40 мг омепразолу. Також розчин на основі Улкозола містить ряд додаткових речовин - макрогол, дистильована вода і деякі інші.

Улкозол Форма выпуска

Прийом ліки

прийом ліків залежить від форми випуску і типу хвороби:

 1. Таблетки. У більшості випадків для лікування потрібно приймати по 1 капсулі в день (в одній таблетці міститься 20 мг діючої речовини). Прийом їжі не впливає на біодоступність ліків. У разі необхідності лікар може збільшити дозу до 2 капсул в день; в такому випадку потрібно пити 1 таблетку вранці, а 2 таблетку ввечері. Тривалість лікувального курсу залежить від типу хвороби: в разі звичайної виразкової хвороби тривалість курсу становить 2-4 тижні, в разі загострення виразки - 4-8 тижнів, для лікування пошкоджень внаслідок вживання лікарських препаратів - 4-8 тижнів, для профілактики - за призначенням лікаря , але не довше 12 тижнів.
 2. Порошок. Також Улкозол може вводитися внутрішньовенно. Щоб зробити розчин для ін'єкцій, потрібно змішати порошок і спеціальну рідину, яка йде в наборі до порошку (1 готова ампула містить 40 мг діючої речовини). Зазвичай Улкозол вводиться внутрішньовенно, якщо пацієнт знаходиться без свідомості. Стандартна дозування - половина ампули; в разі необхідності лікар може збільшити дозу в 2 рази. Тривалість лікувального курсу не відрізняється від тривалості лікування виразок за допомогою Улкозола в таблетках.

Прием улкозола

Протипоказання, побічні ефекти і передозування

Протипоказання у цих ліків такі:

 • Якщо пацієнту менше 16 років;
 • Вагітність;
 • Алергія на деякі компоненти ліків;
 • деякі хронічні або прогресуючі хвороби нирок.

У Улкозола наступні побічні ефекти:

 • рідко - нудота, слабкість, біль у м'язах, сонливість, утворення тромбів і інші;
 • Дуже рідко - стоматит, гепатит, га ллюцінаціі, утворення набряків, зорові порушення та інші;
 • В цілому препарат добре переноситься організмом (при дотриманні правил прийому ліків).

У разі передозування можуть виникнути такі порушення:

 1. Сонливість, біль в м'язах, нудота, запор, блювота, запаморочення та інші;
 2. Лікування - симптоматичне (під наглядом лікаря).

Улкозол побочные эффекты

особливі вказівки і ціна

Дізнаємося особливі вказівки, а також вартість цих ліків :

 • Ліки протипоказано при вагітності і лактації;
 • Заборонено давати дітям молодше 16 років;
 • Прийом їжі ніяк не впливає на активність основн ого діючої речовини;
 • Пацієнти з тяжкою нирковою недостатністю повинні приймати не більше 20 мг омепразолу на добу;
 • Препарат можна приймати разом з кофеїном, етанолом, диклофенаком, напроксеном і іншими речовинами (при це біологічна активність цих речовин і омепразолу не змінюється);
 • ліки знижує засвоєння організмом ефірів пеніциліну, ітраконазолу та деяких інших речовин;
 • Зберігати ліки потрібно в темному сухому місці;
 • Термін придатності - 2 роки;
 • Ліки відпускається за рецептом;
 • за 1 упак овку (7 таблеток) доведеться віддати 300-500 рублів;
 • За 1 упаковку (14 ампул) доведеться віддати 550-650 рублів.

Аналоги

Перерахуємо кілька ліків-аналогів:

 • Омез. Належить до ліків, які зменшують синтез соляної кислоти. Використовується для лікування всіх виразок шлунка. Діюча речовина - омепразол. Форма випуску - капсули (по 10 і 20 мг діючої речовини) і порошок (1 ампула готового ліки містить 40 мг діючої речовини). Ліки протипоказано дітям віком до 16 років і вагітним жінкам. Вартість ліків залежить від дозування; за 7 таблеток (10 мг омепразолу) доведеться віддати 60-150 рублів.
Читайте також: & nbsp; Все про препарат Гастрогуттал - склад, спосіб застосування, побічні ефекти та відгуки

Омез

 • Ультоп. Є противиразковим ліками, яке зменшує синтез соляної кислоти. Використовується для лікування гастриту, виразок і деяких інших розладів шлунково-кишкового тракту. Основна діюча речовина - омепразол. Форма випуску - капсули (по 10, 20 і 40 мг діючої речовини) і порошок (40 мг діючої речовини). Протипоказаний в дитячому віці; вплив на вагітність і лактацію не вивчено. Вартість ліків залежить від дозування; за 7 таблеток (20 мг омепразолу) доведеться віддати 120 - 250 рублів.

Ультоп

 • Желкізол. Є противиразковим препаратом, яке зменшує вироблення соляної кислоти в шлунку. Основна діюча речовина - омепразол. Використовується для лікування гастриту, гастриноми, виразки шлунка та інших захворювань шлунково-кишкового тракту. Випускається у вигляді таблеток (по 10 і 20 мг діючої речовини). Має багато побічних ефектів (діарея, нудота, головний біль та інші). Вартість ліків залежить від дозування; за 7 таблеток (10 мг омепразолу) доведеться віддати 50-200 рублів.

Відгуки

Дізнаємося кілька відгуків пацієнтів і лікарів.

Іван Омельченко, пенсіонер, 65 років:

«Рік тому у мене почав боліти шлунок. Я звернувся до лікаря - виявилося, що у мене виразка шлунка середніх розмірів. Я звернувся до лікаря - доктор призначив мені прийом Улкозола, а тривалість лікувального курсу склала 3 тижні. Перші 2-3 дні нічого доброго не відбувалося - шлунок продовжував хворіти; але потім біль різко пройшла. Через 2 тижні я відвідав лікаря і лікар мені сказав, що я повністю здоровий. Я пив ці ліки ще 1 тиждень в профілактичних цілях. Більше виразка шлунка не турбує ».

Ірина Семенова, шкільний учитель, 41 рік:

« Кілька років тому у мене заболів живіт, я звернувся до лікаря. Лікар діагностував у мене виразку дванадцятипалої кишки і призначив прийом противиразкових препаратів. Я лікувалася 1 місяць - але виразка так і не пройшла. Тоді я вирішила звернутися до іншого лікаря - новий доктор встановив, що попередні лікування було абсолютно нееффіктівним. Новий лікар призначив пити по 2 таблетки Улкозола, щоб не тільки усунути виразку шлунка, а й позбутися від наслідків неправильного лікування. Біль пройшла практично відразу, а через 1 місяць лікар констатував, що я повністю здорова. Лікуйтеся тільки у правильних лікарів! »

Андрій Ілларіонов, доктор, 42 роки:

« Сьогодні у багатьох людей діагностується виразка шлунка. Вчені до цих пір не знають точних причин виникнення виразки (хоча встановлено, що погане харчування, куріння і часте вживання алкогольних напоїв підвищують ймовірність виникнення цього захворювання). Всім своїм пацієнтам я призначаю прийом Улкозола - це ліки дуже ефективно, а його ціна не надто висока. Курс лікування зазвичай не перевищує 1 місяця. Якщо пацієнт дотримується моїх порад, то одужання настає майже в 100% випадків. На жаль, ці ліки не можна призначати дітям і вагітним жінкам. Мабуть, це єдиний недолік Улкозола ».

Висновок

Тепер ви знаєте про те, що з себе представляє ліки Улкозол. Підіб'ємо підсумки.

Язва желудка
Улкозол є хорошим противиразковим ліками, за допомогою якого можна вилікувати виразку шлунка і дванадцятипалої кишки, гастрину і деякі інші захворювання.

При прийомі ліків зменшується синтез соляної кислоти в організмі, що з часом призводить до загоєнню виразки (після припинення прийому Улкозола синтез соляної кислоти з часом відновлюється). У цього препарату мало побічних ефектів, однак Улкозол протипоказаний дітям і вагітним жінкам. Вартість ліків залежить від форми випуску ліки і знаходиться в межах від 300 до 650 рублів.

Посилання на основну публікацію