Застосування Урсосану при гастриті - інструкція, побічні ефекти і аналоги

Урсосану - це сучасний препарат, що володіє жовчогінною, імуномодулюючою і гепатопротектівним дією. Крім цього, засіб надає гіпохолестеринемічну дію і гиполипидемическое вплив на тканини. Імпортний медикамент застосовується для терапії захворювань жовчного міхура, а також патологій печінки різної етіології.

Особливості препарату

Урсосану - капсули, наповнені білим порошком, розсипчастим або спресованим. До складу входять такі компоненти:

 • Урсодезоксихолева кислота - активна речовина, що зумовлює дію капсул;
 • Крохмаль кукурудзяний простий і прожелатіненний;
 • Магнію стеарат;
 • Діоксид кремнію.

Оболонка капсул створена з з'єднання желатину і діоксиду титану. Діюча речовина змішується з допоміжними елементами, які покращують всмоктування препарату в шлунково-кишковому тракті і роблять цей процес плавним.

Імпортний препарат випускається в різних дозуваннях (250 , 500 і 750 мг), такі форми допомагають пацієнтам підібрати оптимальний варіант для дотримання призначень лікаря. При деяких патологіях або великій вазі хворого разова терапевтична доза може становити 750 мг, тому наявність форм випуску з різним об'ємом активної речовини дуже зручно.

Фармодінаміка

Урсосану володіє широким спектром дії завдяки високій полярності діючої речовини - урсодезоксихолевої кислоти (УДХК).

 1. Жовчогінну дію Урсосану обумовлено здатністю УДХК вбудовуватися в мембрани функціональних елементів ЖКТ, стабілізуючи їх структуру і захищаючи від токсичного возде наслідком жовчних кислот. Змішуючись з ними, діюча речовина препарату знижує їх агресивна дія на слизові оболонки шлунку при схильності до рефлюксу;
 2. Гіпохолестеринемічний ефект досягається за рахунок здатності УДХК зменшувати концентрацію холестерину і виводити його з організму, знижуючи шкідливий вплив на печінку; || |
 3. Гіполіпідемічна дія препарату зумовлена ​​зниженням ступеня всмоктування ліпофільних жовчних кислот, а також збільшенням активності ліпази;
 4. Иммуномодулирующий ефект Урсосану надає за рахунок стабілізації активності лімфоцитів і придушення ряду иммунноглобулинов;
 5. Гепатопротективна вплив на печінку обумовлено всім спектром його дії. Урсосан перешкоджає утворенню каменів і виводить з організму токсичні жовчні кислоти, пов'язані з холестерином.
Широта спектра дії Урсосану і особливості його фармодінамікі зумовлюють значний спектр захворювань і патологічних станів, при комплексній терапії яких препарат показав ефективну дію. || | 103

Фармокинетика

Діюча речовина Урсосану абсорбується в кишечнику, терапевтична доза УДХК в крові досягається через 1-3 години. До 70% препарату зв'язується з жовчю і з нею виводиться з організму, інший обсяг безпечно розщеплюється в товстій кишці і сульфаціруется в печінці.

Урсосан фармакокинетика

Взаємодія з іншими препаратами

При включенні Урсосану в програму комплексної терапії, слід враховувати особливості взаємодії препарату з іншими ліками:

 • алюминийсодержащих антациди і холестирамін значно знижують ступінь абсорбції препарату в кишечнику;
 • Естроген, прогестини, а також неоміцин, клофібрат та інші гіполіпідемічні препарати знижують з епень розчинення сполук холестерину і жовчі.

При наявності даних препаратів в комплексі терапії наявних у пацієнта захворювань, дозування або кратність прийому Урсосану збільшують, а при прояві побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту (зокрема, діареї, яка є відповіддю кишечника на перевищення вмісту УДКХ) скасовують прийом медикаментів, що знижують ефективність активних речовин капсул.

Урсосан лекарственное взаимодействие

Показання до застосування

Урсосану володіє широким спектром дії, тому його часто включають в програми терапії наступних забо вань і патологічних станів:

 • Желчекаменная хвороба неускладненій форми;
 • Дискінезія жовчних шляхів;
 • Алкогольна хвороба печінки;
 • Жирові хвороби печінки неалкогольного походження;
 • Холестатичні патології печінки (муковісцидоз, первинні біліарний цироз і склеротірующій холангіт);
 • Гепатит - токсичний, лікарський або вірусний;
 • Рефлюкс-езофагіт. | || 137
Урсосан и патологии печени
Урсосан используют также для профилактики патологий печени на фоне применения цитостатиков, оральных контрацептивов и для исключения рецидивов после холецистэктомии.

Препарат активно використовується для розчинення холестеринових жовчних каменів, що утворилися в функціонуючому жовчному міхурі.

Урсосану при лікуванні гастриту

Препарат показав високу ефективність при комплексній терапії біліарного рефлюкс-гастриту. За відгуками практикуючих лікарів, Урсосану значно полегшує стан пацієнтів і усуває неприємну симптоматику.

УДХК нормалізує роботу жовчного міхура, стабілізує функціональність його проток. За рахунок нейтралізації токсичності жовчних кислот, при епізодах рефлюксу знижується згубну дію даних речовин на слизову шлунка.

Включення Урсосану в курс комплексної терапії рефлюкс-гастриту дозволяє прискорити темпи одужання пацієнтів. Оптимально підібрана дозування препарату швидко знімає симптоми без ризику виникнення побічних ефектів.

Урсосан при лечении гастрита

Протипоказання

Препарат не рекомендується включати в комплексне лікування, якщо у пацієнта:

 1. Жовчні камені, містять високий відсоток кальцію;
 2. Гіперчутливість до УДХК;
 3. дисфункціональним нирок, підшлункової залози і печінки;
 4. декомпенсіро цироз печінки;
 5. Жовчний міхур не функціонує;
 6. Холецистит і холангіт в гострій формі;
 7. Свищи в шлунково-кишковому тракті;
 8. Запалення жовчовивідних шляхів.
Д ЧИННИМ речовина Урсосану, завдяки якісній очистці від домішок, не має для прийому вікових обмежень, але препарат не призначають дітям до 4 років через складність проковтування капсул.

Випивати чистий порошок, звільнений від желатинової оболонки, не можна, - це призведе до несвоєчасного всмоктуванню діючої речовини і до впливу його ударної дози.

Урсосан прием капсул
Формат капсули розрахований на пероральний прийом, в ході якого розщеплення медичного препарату поступово відбувається в кишечнику пацієнта.

Вагітність і л актація

УДХК вільно проходить плацентарний бар'єр, тому призначення Урсосану при вагітності допустимо, якщо користь для мами вище ризик прояву патологій у плоду.

Досліджень, що стосуються проникнення препарату в грудне молоко, ще не проводилось, на практиці фахівці рекомендують завершити лактацію з початком терапії наявного захворювання.

Урсосану і алкоголь

Прямої вказівки на несумісність прийому препарату з вживанням спиртних напоїв немає. Але, оскільки лікарський засіб часто призначається для лікування патологій печінки, не варто перевантажувати даний орган в період терапії боротьбою з токсичним впливом алкоголю.

Читайте також: & nbsp; Все про препарат Гастрогуттал - склад, спосіб застосування, побічні ефекти та відгуки

Урсосан и алкоголь

Побічні дії

Як правило, прийом Урсосану проходить без виражених побічних ефектів. У рідкісних випадках пацієнти відзначають відповідні реакції на діючу речовину з боку шлунково-кишкового тракту (блювота, стійка діарея, пронос, нудота, виражені болі в животі), що прямо залежать від дозування препарату; іноді посилюється кальцифікація жовчних каменів.

При лабораторних дослідженнях в рідкісних випадках відзначається епізодичне підвищення активності трансаміназ печінки. У пацієнтів, чутливих до діючої речовини Урсосану, з'являються шкірні реакції у: висип по типу кропив'янки і свербіння.

При виникненні будь-яких неприємних симптомів на тлі прийому Урсосану слід звернутися до фахівця, його призначив. Можливо, вам буде потрібно підібрати інший препарат або знизити разову дозу лікарського засобу.

Урсосан побочные эффекты

Способи застосування

Дозування, кратність прийому і курс лікування Урсосаном визначається лікарем на підставі типу захворювання, його тяжкості і форми. Капсули приймають перорально, запиваючи невеликою об'ємом води.

Захворювання і стани Добова доза Кратність прийому на добу Курс лікування || | 213
Желчные камни до 15 мг / кг одноразово на ніч 6-12 міс
Після холецистектомії | || 223 250 мг 2 рази за призначенням лікаря
Хронічний і вірусний гепатит до 30 мг / кг 2-3 рази 6-12 міс
Дискінезія жовчовивідних шляхів до 10 мг / кг 2 раза до 2 міс
Алкогольна хвороба печінки до 30 мг / кг 2-3 рази 6-12 міс
Холестатичні патології пе єни до 15 мг / кг 2-3 рази до декількох років
Рефлюкс-гастрит і езофагіт 250 мг одноразово на ніч до 6 міс

Тривалість терапії розраховується і визначається лікарем на підставі тяжкості захворювання і ступеня прояву патологічної симптоматики. При необхідності лікування може бути повторений через необхідний проміжок часу або продовжено на термін до 2 років.

Якщо Урсосану використовувався для розчинення каменів, для уникнення їх повторного освіти в жовчному міхурі рекомендується регулярно пропивати профілактичні курси препарату.

Особливі вказівки

Прийом препарату з метою розчинити камені повинен проводитися тільки після специфічних діагностичних заходів, які б підтверджували, що дані освіти в жовчному міхурі складаються з жовчі і холестерину. Крім того, ще одна вимога, безпосередньо впливає на ефективність Урсосану при терапії даної патології - розмір об'єктів не повинен перевищувати 20 мм.

При нефункціонуючому жовчному міхурі, при його заповнювання камінням більш, ніж на 1/2, непрохідності проток або кальцинованої типі утворень, видному при рентгені, лікування не принесе позитивної динаміки.

Оскільки Урсосану здатний вплинути на активність трансаміназ печінки, при тривалому курсовому прийомі препарату слід контролювати їх рівень за допомогою біохімії кро ві. На початку терапії аналізи слід здавати раз в місяць, а по завершенні першого триместру лікування - кожні 3 місяці. Крім лабораторних досліджень, потрібно раз на півроку (в деяких випадках частіше) проводити УЗД.

Прийом Урсосану для розчинення каменів продовжують і після позитивного результату лікування. У протоках можуть залишитися дрібні піщинки, не видимі в ході сучасних діагностичних досліджень. Припинення прийому препарату в такому випадку може привести до подальшого наростання холестеринових частинок і рецидиву захворювання.

Урсосан особые указания

Синоніми і аналоги

Для терапії перерахованих вище захворювань і патологічних станів можна використовувати не тільки Урсосану, а й його синоніми і аналоги. Всі ці препарати мають ідентичне або подібне дію.

Читайте також: & nbsp; Коли і як приймати Гастал

Синоніми

До даної групи належать лікарські засоби, які в якості діючої речовини мають урсодезоксіхоліевую кислоту:

 • Таблетки Ліводекса;
 • Урсодезоксихолева кислота;
 • Капсули Урдокса;
 • Таблетки Урсодекс;
 • Капсули і суспензія Урсо 100;
 • Капсули Урсодез;
 • Капсули Урсором С;
 • Капсули Урсослів;
 • Капсули Ромфарм Урсором;
 • Капсули Хородексан;
 • Суспензія і капсули Урсофальк;
 • капсули Ексхол.

Незважаючи на однакове діюча речовина, самостійно приймати рішення про заміну призначеного препарату на інший не слід. У різних лікарських засобів даної групи є багато варіантів діючої дозування, тому складати програму терапії, підбираючи кратність прийому і розраховуючи оптимальну тривалість курсу лікування, повинен ваш лікар.

Крім того, препарати від різних виробників можуть всмоктуватися з різною швидкістю і включати в свій склад специфічні елементи, на які у пацієнтів може виникнути негативна відповідь.

Урсосану виробляють в Німеччині і Чехії, його склад строго вивірений і не містить зайвих, не функціональних елементо . Препарат пройшов усі необхідні випробування і перевірки, а компоненти проходять багатоступеневу очистку від домішок.

Урдокса, в свою чергу, хоч і є дженериків Урсосану російського виробництва, але вітчизняна фармацевтична компанія, що випускає його, всі активні і допоміжні речовини закуповує в Європі. Таким чином, дія обох препаратів буде ідентичним, різниться тільки їх вартість.

Урдокса

Дженерики інших виробників створюються з неочищених від хімічних домішок компонентів, тому при їх прийомі можуть відзначатися побічні ефекти. Посилити їх може і склад оболонки разом з допоміжними речовинами: багато недорогих таблетки і капсули розчиняються завчасно, обрушуючи на шлунок і початкові відділи кишечника ударну дозу УДКХ.

Фахівці все частіше для розчинення жовчних каменів застосовують Урсофальк. В ході практичних досліджень багато лікарів відзначають, що препарат переноситься легше, при цьому його ефективність часом перевищує позитивну динаміку від лікування Урсосаном.

Урсофальк

Аналоги

Ця категорія препаратів має інші активні діючі речовини в своєму складі, але при цьому вони мають ті ж терапевтичними жовчогінні ефектами, що і Урсосану. Сучасна фармацевтика пропонує тільки 2 аналога цього лікарського засобу:

 • Аллохол - російський препарат на основі рослинних компонентів і натуральних ентеросорбентів. Діючою речовиною є згущена жовч, здавна використовується в народній медицині для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту і печінки;

Аллохол

 • Холензим - жовчогінні таблетки, які нормалізують процеси травлення. Основу препарату складають натуральні інгредієнти тваринного походження: сушені жовч і підшлункова залоза, а також порошок з висушених слизових тонкого кишечника.

Холензим

Дані аналоги не здатні замістити в повній мірі комплексну дію Урсосану, тому заміна ними призначеного препарату з вмістом УДХК можливо тільки, якщо для терапії потрібно виключно жовчогінний засіб. Перед включенням одних з цих таблеток в програму терапії слід проконсультуватися до лікуючим лікарем.

Відгуки

Іван, 36 років

«У мене були невеликі до 8мм камені в жовчному міхурі, лікар прописав Урсосану. Брав я капсули протягом 8 місяців, спочатку було трохи дискомфортно в животі, але потім звик. Ліки дуже ефективне, до кінця лікування від каменів не залишилося сліду. За схемою лікаря продовжую приймати Урсосану для профілактики. Незважаючи на досить відчутну ціну, це дійсно працює препарат. »

Світлана, 54 роки

« Призначали Урсосану для підтримки печінки при вірусному гепатиті. Поки лежала в лікарні, подружилася з багатьма «колегами» по нещастю. Деякі з них, лякаючись високу ціну, в домашньому лікуванні потім використовували недорогі аналоги: купа побічних ефектів і низький результат терапії. Я пила Урсосану трохи менше року і мій організм повністю оговтався після такого страшного захворювання. »

Ірина, 32 роки

« Купувала препарат для тата - зламався і пішов в запій, з якого не міг вибратися півтора місяці. Під кінець на нього було страшно дивитися, він просто перетворився в хворого старого. Потягли його по лікарях, стали відновлювати печінку Урсосаном. Уже через місяць прийому його стан помітно покращився, після консультації з лікарем і результатів аналізів вирішили продовжити курс ще на 3 місяці. За відгуком лікаря Урсосану - один з найсильніших і ефективних препаратів, і він дійсно нам дуже допоміг. »

Посилання на основну публікацію