Застосування препарату викалин при лікуванні гастриту

Пошуки ефективних препаратів для лікування гастриту привели до того, що був створений Викалин. Багатьом людям лікування гастриту здається справою легким, що не вимагає навіть звернення до лікаря. Найпоширенішим і традиційним способом стало застосування питної соди. Це засіб вважається кислотонейтралізуючої, що допомагає від болю в шлунку і від печії.

Однак сучасною медициною встановлено побічні ефекти при застосуванні питної соди як ліки. Сода здатна провокувати «кислотний рикошет». Суть цього явища полягає в тому, що після нетривалої нейтралізації кислотності або її зменшення відбувається помітне збільшення кислотопродукції в шлунку.

Викалин покликаний вирішити важливу терапевтичну завдання - знизити кислотність шлункового соку.

Загальний опис препарату

Лікарський засіб Викалин є комбінірованноантацідним препаратом. Належить до групи речовин для лікування кислотно залежних захворювань.

Структура ліки має комплексний характер. Активні інгредієнти, взаємодіючи між собою, здатні надати антацидний, в'яжучий, спазмолітичну дію. Препарат сприяє зниженню рівня проникності капілярів.

Рекомендується застосовувати Викалин як ліки комплексно терапевтичної дії при:

 1. гастрит гиперацидном;
 2. Порушенні нормального функціонування шлунка (диспепсії); | || 71
 3. Местном повреждении тканей внутренней оболочки желудка (язве пептической);
 4. виразковій хворобі (ДПК).
Не рекомендується застосовувати Викалин при помітно виражених ниркових патологіях. Не слід вдаватися до препарату в стані запальних процесів в кишечнику або жовчному міхурі.

Краще утриматися від вживання ліків при гіпоацидний гастрит або непереносимості окремих інгредієнтів препарату. Детальніше розповість про Вікалін інструкція із застосування.

Викалин свойства

Склад ліки

Склад Вікалін визначається 7-ю активними компонентами. У структурі препарату містяться елементи з протизапальними, терпкими, спазмолітичні якостями.

Одна таблетка Вікалін містить такі основні діючі речовини:

 • Вісмут нітрату основного (0,35 г);
 • Магній карбонату (0,4 г);
 • Натрій гідрокарбонату (0,2 г);
 • Порошок кори крушини (0,025 г);
 • Порошок кореневища лепехи (0,025 г);
 • Келін (0,005 г);
 • Рутин (0,005 г).

Крім основних компонентів ліки наповнене додатковими інгредієнтами. Це частки крохмалю (картопляного), тальку, кислоти (стеаринової).

Види дії

Викалин ефективно знижує кислотність. Препарат формує захисну плівку на слизовій шлунка. Ліки здатні знімати запалення.

Викалин відрізняється впливом:

 1. Антибактеріальною;
 2. В'яжучим;
 3. спазмолітичну;
 4. знеболюючим;
 5. М'яко проносним;
 6. Посилюючим місцеве кровопостачання.

У структурі вікалін виділяється цілісний комплекс речовин. Взаємодіючи між собою, вони забезпечують ефективне зниження кислотності.

Вісмут нітрату утворює захисну плівку на поверхні слизової оболонки шлунка. Інгредієнт має протизапальні, в'яжучі, репаративні (поліпшують кровообіг) властивості. Висловлює бактерицидну активність по відношенню до «Helicobacter pylori».

Читайте також: & nbsp; Рослинний препарат Іберогаст для лікування проблем зі шлунком

Магній карбонату і натрій гідрокарбонату знижують кислотність, зменшують активність пепсину. Кора жостеру стимулює проносний ефект. Частинки аїру і Келіна виробляють спазмолітичну дію. Рутин має слабкі протизапальні властивості.

Викалин действие

Показання до вживання

Виділяють 2 основних показання до застосування Вікалін. Цілюще речовина рекомендують вживати для лікування:

 1. хронічного гастриту, що супроводжується підвищеною кислотністю;
 2. виразковій хворобі шлунка, ДПК.
Крім цього, препарат прописують при порушенні та зриві травлення, хеликобактериозе, гастроезофагельной рефлюксної хвороби.

Побічні ефекти

Викалин добре засвоюється організмами більшості пацієнтів. Іноді може частішати стілець.

Побічна дія викликається довгим прийомом препарату або великими дозами його вживання. Індивідуальне відторгнення інгредієнтів Вікалін проявляється в нудоті або блювоті. Мовою може з'являтися пігментація.

Про необхідність зміни препарату в окремих ситуаціях сигналізує наявність:

 • Головних болів;
 • Набряклості ясен або століття;
 • Аллергических проявлений.
Викалин передозировка
Інтоксикація організму або передозування виражаються в посилених побічні наслідки. Тоді необхідно призупинити вживання ліків і звернутися до лікаря.

Протипоказання і обмеження

Засіб не рекомендується до вживання особам, які не досягли повноліття. Доведеться утриматися від застосування Вікалін жінкам в положенні і годуючим матерям. Порушення функціонування нирок у важкій формі виключають прийом Вікалін.

Забороняють приймати препарат в разі хронічної форми апендициту. Протипоказання стосуються проявів індивідуальної непереносимості Вікалін або одного з його компонентів.

При проходженні лікувального курсу Вікалін не рекомендується вживати інші засоби з вмістом вісмуту нітрату. Це застереження покликане не допустити перевищення скупчення металу в крові і важких отруєнь. Наявність вісмуту в препараті впливає на зміну кольору калу. Він стає темно-зеленим або чорним. Після припинення курсу колір калу відновлюється.

Застосування при гастриті: рекомендації

Приписують лікарі Викалин для хворих, які страждають на гостру або хронічну форми гастриту. Препарат справляється зі спазмами в зоні живота, з інтенсивним виробництвом соляної кислоти, з болями в епігастрії.

Тривалість лікування вікалін визначається в залежності від індивідуальних особливостей. Середня тривалість курсу становить від 1 до 3 місяців.

Препарат приймають 3 рази на день, через півгодини або годину після їжі. Дозування варіюється в межах 1 - 2 таблеток. Запиваются вони водою в досить великій кількості.

Необхідно розуміти, що Викалин здатний усунути симптоми хвороби. Однак препарату складно вплинути на причини виникнення запальних процесів.

Пацієнту потрібно строго дотримуватися дієти. Рекомендується відмовитися від вживання спиртних напоїв. Також потрібно стежити за своєчасним прийомом їжі, цуратися стресових ситуацій.

Викалин при гастрите
Щоб уникнути рецидивних проявів захворювання, його загострення або загрози виникнення хронічної форми пацієнт повинен дотримуватися порад лікаря.

Аналогові препарати

Лікування гастриту здійснюється ліками, що зменшують кислотність. З цією метою до складу препаратів включають:

 • Рутин;
 • Келін;
 • Карбонат кальцію;
 • Окис магнію;
 • Кореневища аїру (лепехи);
 • Кору крушини;
 • Оксид вісмуту.
Читайте також: & nbsp; Все про препарат Гастрогуттал - склад, спосіб застосування, побічні ефекти та відгуки

Завдяки цим елементам використовувані ліки не стимулюють виділення вуглекислого газу, знижують кислотність. Препарати на основі зазначених компонентів відрізняються антисептичними і загоюють властивості. Деякі складові (оксид вісмуту) застосовуються для розробки ряду протипухлинних препаратів в ході лікування захворювань онкологічного характеру.

Найближчими аналогами Вікалін при лікуванні гастриту прийнято вважати «Алмагель», «Де-Нол», «Дігестін», «Ренні »,« Ектіс ». Перераховані медикаменти подібні за показаннями і рекомендацій до застосування. Ріднить ці препарати фармакологічна дія.

Порівнюють Викалин з аналогами, вивчаючи інформацію про складові компоненти. Ціна Вікалін помітно нижче. У вартість дорогих ліків закладається рекламний бюджет, домішки для збільшення дії основних речовин.

Ні в якому разі не можна самостійно приймати рішення про зміну Вікалін іншими ліками. Перехід на аналогові препарати здійснюється з дозволу лікаря або за його рекомендацією.

Відгуки про препарат

Відгуки про Вікалін часто оцінюють здатність ліки знижувати підвищену кислотність шлункового соку. Печія, болі в шлунку підштовхують людей до пошуку швидких і ефективних засобів вирішення проблеми. Хворі починають приймати антацидні препарати без розбору. Викалин часто перераховується в ряду інших засобів.

Відгуки про Вікалін допомагають сформувати загальний рейтинг препарату. Він досить високий і становить 4,5 бали з можливих 5. Приблизно 90% пацієнтів зізнаються в тому, що їм допоміг Викалин.

Можна вибрати найбільш показові відгуки.

Marina. Якийсь час приймала Де-Нол. Посилаючись на лікаря, подруга порадила спробувати Викалин. Його дія виявилося не гіршим за попередній ліки. А ось за ціною Викалин набагато дешевше. Правда, мушу зізнатися, що спочатку почастішав стілець. Але потім все нормалізувалося. Брала приблизно 2 місяці. Потім зробила перерву.
Сергій Ю. Я вікалінщік зі стажем. Вживаю ці таблетки близько 25 років. Не завжди, але з перервами. Буває, 2 - 3 роки нічого, стежу за собою, дотримуюся режиму, відстежую якість їжі. Так десь і спіткнешся - чи то в гостях не втримаєшся, то чи у відрядженні перехопиш, що під руку потрапить. Ось тоді і доводиться згадувати про Вікалін. Побічних явищ не спостерігав.

При перших ознаках дискомфорту в шлунку, різких болях, нападах печії необхідно вирушити до гастроентеролога. Якщо лікар порекомендує Викалин, значить, він вірить, що ліки благотворно вплине на слизову, ефективно заспокоїть її.

Посилання на основну публікацію