Які вітаміни необхідно застосовувати при гострому та хронічному гастриті?

вітаміни при гастриті життєво необхідні, тому що ці корисні речовини впливають на роботу всіх орга ів і систем. Через корекції харчування в цей період в організм не потрапляють мікроелементи, амінокислоти, інші компоненти, необхідні для повного одужання.

Вихід простий - придбання і використання полівітамінних комплексів, до складу яких включені і різноманітні мінерали. Підбирати такі склади необхідно ретельно.

Деякі групи вітамінів містяться в дозволених продуктах харчування. Щоб підібрати альтернативне джерело корисних речовин, необхідно проаналізувати щоденний раціон, зрозуміти, чого вам не вистачає, а які компоненти надходять в надлишку. Цей процес можна довірити лікаря. Досвідчений гастроентеролог знає, які рекомендації давати пацієнтам.

Витамины

Потреби організму у вітамінах

Пошук відповіді на питання чи можна пити вітаміни при гастриті, призводить до парадоксальних висновків. Нам всім щодня потрібно значний обсяг таких «маленьких помічників», які відновлюють функції організму, позитивно впливають на роботу внутрішніх органів.

Потреба у вітамінах є завжди, але доросла здорова людина може отримати їх з їжі.

При гастриті багато продуктів виявляється під забороною, а в гострий період є взагалі не можна. Імунна система кидає всі сили на нормалізацію стану пацієнта, використовуючи для таких цілей всі резерви. Так починається авітаміноз.

Його симптоми:

  • Швидка втомлюваність;
  • Низька концентрація уваги;
  • Нервозність, запальність;
  • Судоми кінцівок;
  • Поганий апетит;
  • Апатія.

при нестачі вітамінів при гастриті одужання затягується, а ймовірність розвитку побічних ефектів збільшується. у пацієнта є два варіанти - намагатися заповнити запаси шляхом вживання продуктів харчування, багатих на вітаміни або ж використовувати спеціальні аптечні комплекси.

Потребность организма
Якщо у пацієнта вперше розвивається гостра форма недуги, то він взагалі нічого не їсть. Шлунок не засвоює і вітамінні комплекси в форматі таблеток. Нерідко в таких ситуаціях корисні речовини доставляються в організм внутрішньовенно.

Доцільність прийому вітамінно-мінеральних комплексів

В аптечних вітамінно-мінеральних комплексах складу препаратів ретельно збалансований і підібраний таким способом, щоб активні речовини допомагали один одному в активному засвоєнні. у різних препаратах різний склад, тому можна підібрати ті речовини, які необхідні конкретному пацієнту в конкретному випадку. Одна доза препарату містить добові норми вітамінів, необхідних організму з урахуванням того, що частина їх все ж буде надходити з їжею.

Читайте також: & nbsp; Особливості застосування гелю Сукрат при виразках шлунка

Коли ви проходите курс вітамінізації, не забувайте про достатню питво і вживанні тваринного і рослинного жиру. Всі вітаміни діляться на водорозчинні та жиророзчинні. Якщо в організмі не буде створено середовище для їх засвоєння, то користі від прийому не буде.

Щодня хворому гастритом людині необхідні наступні корисні речовини:

  1. Вітаміни В6, В12;
  2. Вітамін РР;
  3. Вітамін А;
  4. Фолієва кислота.

Можна підібрати вітамінні комплекси, де будуть всі ці компоненти. Бажано, щоб всі лікарські препарати і біологічно активні добавки виписував лікар. Зловживати вітамінами теж не можна, тому що це загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям. Надлишки деяких речовин самостійно виводяться організмом, але часто вони скупчуються і замість користі приносять шкоду.

Витаминный комплекс
Не варто ставитися до вітамінів, як до нешкідливим пігулкою. Це такі ж ліки, як і всі інші, які мають список протипоказань і можливих побічних ефектів.

Вітаміни при гастриті з підвищеною кислотністю

При гастриті з підвищеною кислотністю крім стандартних вітамінних комплексів рекомендують окремо застосовувати вітамін Е. Він захищає внутрішні стінки шлунка від серйозних запалень, вистилає їх, знімає роздратування.

Витамин С
А вітамін С, незважаючи на його численні переваги і незаперечну користь, використовувати не варто, тому що він стимулює вироблення шлункового соку. При гастриті з підвищеною кислотністю це лише додасть проблем.

Вітаміни при гастриті зі зниженою кислотністю

Гастрит зі зниженою кислотністю свідчить про те, що в шлунку виробляється недостатньо соку для розщеплення і переварювання їжі, тому призначаються ті речовини, які сприяють активному виробленню соляної кислоти.

Пацієнтам показані вітаміни С і РР. Крім антисептичний, що відновлює, загоює дії, вони сприяють нормалізації процесів травлення, надають пацієнтам сил для боротьби з недугою.

Витамины при гастрите с пониженной кислотностью

Натуральні або аптечні вітаміни?

Отримати необхідний обсяг вітамінів можна з продуктів харчування. Проблема для хворих на гастрит в тому, що їх містять заборонені продукти - цитрусові, бобові, капуста, свіжий хліб. Необхідно шукати альтернативу.

Нею стають аптечні вітамінні комплекси. Відразу після початку прийому ви не відчуєте миттєвий позитивний ефект, але з часом загальний стан буде тільки поліпшуватися.

Вітамінні комплекси підбираються індивідуально. Якщо вам радить якийсь препарат сусідка, стверджуючи, що він їй ідеально підійде, це не означає, що ви зіткнетеся з таким же ефектом. До думки громадськості варто прислухатися, але чіткі рекомендації реально отримати лише від лікуючого лікаря.

Аптечные витамины
Подібні комплекси необхідні, щоб відновити організм після лікування.

Важкі медикаментозні препарати справляють позитивний вплив на шлунок, але руйнують печінку, викликають дисфункцію нирок. Щоб відновити всі внутрішні органи, системи, повернути їх до нормального функціонування, і показані вітамінно-мінеральні комплекси з різними гравцями.

Читайте також: & nbsp; Як усунути запор при гастриті

Тільки комплексне раціональне лікування під контролем медичних фахівців дасть позитивний результат. Обов'язково зверніться до гастроентеролога і попросіть його призначити вам вітаміни.

Посилання на основну публікацію