Чому для зниження кислотності рекомендовано приймати Зульбекс

Зульбекс є препаратом, що знижує високу кислотність шлунка. Велика кількість соляної кислоти провокує велику кількість складних захворювань, таких як виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, гастрити, печія, виразковий коліт. Завдяки своїм властивостям, засіб швидко загоює пошкоджену оболонку шлунка і перешкоджає виникненню нових рубців.

Препарат продається в аптечній мережі строго за рецептом лікаря. Час впливу дозволяє знизити ризик больових нападів в той час, коли прийом препаратів не відбувається протягом тривалого часу, наприклад, вночі. Зульбекс необхідно пропивати курсом як лікувальний і профілактичний засіб. Перш ніж приймати препарат, необхідно вивчити інструкцію по застосуванню.

З чого складається препарат?

Препарат випускається в таблетованій формі брудно-жовтого відтінку, вкриті оболонкою. У кожній таблетці міститься двадцять міліграмів рабепразолу натрію або 18, 85 міліграмів рабепразолу в чистому вигляді. Також до складу Зульбакса входять тридцять сім міліграмів маннитола, шістдесят міліграмів легкого оксиду магнію, п'ять з чвертю міліграмів гіпрозоли, двадцять п'ять з половиною міліграмів нізкозащіщенной гіпрозоли і два з чвертю міліграма стеарата магнію.

Варианты дозировок
Форми випуску

таблеткового оболонка складається з двох шарів:

 1. До складу сполучного шару входять 1,2 міліграма етілцелюлози і 1,65 міліграма легкого оксиду магнію;
 2. Верхній шар складається з 13,8 міліграма фталата гіпромелози, 1,4 міліграма діацетілірованних оногліцерідов, 1,3 міліграма тальку, 0,7 міліграмів тальку, 0,08 міліграмів жовтого барвника оксиду заліза.
Зульбекс випускається в блістерах по чотирнадцять штук в кожному, упакованих в картонні коробки.

Фармакологія

Аннотация
склад препарату

Основна речовина Зульбекса рабепразол належить до препаратів, що знижує високий рівень кислотності шлунка за рахунок уповільнення дії ферменту Н + / к + -АТФ-ази або протонної помпи. Препарат не викликає алергію і підтримує нервову систему в тонусі. Дозування препарату залежить від форми хвороби, ступеня її занедбаності. Необхідна кількість речовини, потрапляючи в шлунок, пригнічує вироблення великої кількості соляної кислоти, навіть якщо при цьому відбувається її стимулювання. Рабепразол виводиться досить швидко з шлунка і плазми крові, як показали лабораторні досліди.

Завдяки своїй легкій формі, речовина дуже швидко проникає в шлункові клітини, що виробляють соляну кислоту. Після чого до ланцюжку рабепразолу приєднується протон і вільні молекули цистеїну. Таким чином, він стає здатним виліковувати хворобу навіть при високій стійкості до антибіотиків.

Як відбувається антісекреторний ефект?

Таблетка препарата
Звичайне дозування

Звичайне дозування Зульбекса становить двадцять міліграмів в добу. Приблизно через годину після того, як препарат потрапляє всередину організму, починається зниження рівня кислотності в шлунку. Максимальний ефект відбувається приблизно через два-чотири години, в залежності від стану пацієнта. Процес придушення вже перебувала і знову виробленої кислоти триває протягом доби, при цьому кількість рабепразолу знаходиться на відмітках 69% і 82% в кожному рівні. Ефект після прийому препарат триває дві доби. Сталий стан досягається при регулярному прийомі Зульбакса протягом трьох днів. Скасування або припинення прийому спричиняючи за собою відновлення рівня кислотності через дві-три доби.

Рабепразол також відновлює оболонку і діяльність шлунка при зараженні шкідливими мікроорганізмами, в тому числі бактеріями Helicobacter pilori. Комплексна терапія з антибіотиками «Амоксицилін» і «Кларитроміцин» знищує шкідливі мікроби протягом одного тижня, що показали дослідження хворих гастродуоданеальной виразкою.

Застосування в лікування рабепразолу не може виявити негативного впливу на діяльність центральної нервової, серцево-судинної та дихальної системи. Також регулярне застосування препарату не несе за собою руйнівного впливу на стан гормонального фону, роботу щитовидної залози.

Яким чином всмоктується препарат?

Таблетки Зульбекса покриті спеціальною оболонкою, розчинною в кишечнику. Справа в тому, що рабепразол не стійкий в кислому середовищі, тому дуже важливо зберегти його властивості до потрапляння в сприятливе середовище. Речовина починає швидко всмоктуватися в кров після проходження шлунка і не залежить ні від прийому їжі, ні від часу прийому препарату. Розподіляється рабепразол по крові, прикріплений до білків плазми крові.

Як відбувається процес розпаду рабепразолу і його виведення з організму?

14 таблеток лекарства в блистере
Упаковка Зульбекс

Як і будь-які інші препарати , основним органом, де відбувається скупчення рабепразолу і його подальший розпад, є печінка. Речовина конвертується в печінці в ізоферменти CY450, в в плазмі крові - в тіоефір М1, карбоксильну кислоту М6, в меншій мірі меркаптуріновую кислоту М5 і десметил-тіоефір М4.

рабепразол не виводиться через нирки, якщо він входить в склад 14С-міченого рабепразолу в дозуванні двадцять міліграмів. Рабепразол в складі Зульбекса, навпаки, виводиться через нирки, завдяки двом речовин - кон'югат з меркаптуріновой кислотою М5 і карбоксильної кислотою М6, до них також додаються ще два, поки невивчених, речовини розпаду.

Таким чином, виводиться до дев'яноста відсотків рабепразолу. Решта десять відсотків виводяться через кишечник.

Процес всмоктування, розподілу і виведення рабепразолу в особливо складних випадках

Пол людини і його вага абсолютно не впливають на використання рабепразолу в дозуванні двадцять міліграмів на один прийом при виразках шлунка і дванадцятипалої кишки.

Читайте також: & nbsp; Особливості лікування гастриту бефунгин

Ниркова недостатність впливає на рівень всмоктування рабепразолу в плазму крові. Згідно з дослідженнями, кількість речовини на третину менше всмоктується в кров, ніж точна така ж доза в двадцять міліграмів у не мають цього захворювання пацієнтів. Показники часу періоду напіврозпаду рабепразолу:Рецепт

 • У добровольців без ниркової недостатності - приблизно 45 хвилин;
 • У пацієнтів перед процедурою гемодіалізу - приблизно 55 хвилин;
 • У пацієнтів після процедури гемодіалізу - три години сорок хвилин. | || 129

Рабепразол проходит через кровь гораздо быстрее у пациентов, имеющих заболевания печени, в том числе почечную недостаточность.

При порушенні функції печінки після прийому основної дози рабепразолу в двадцять міліграмів період напіврозпаду збільшується в два рази . Регулярний прийом препарату також тягне за собою збільшення періоду всмоктування і виведення речовини з організму.

Вікові показали також впливають на процес метаболізму рабепразолу. Дослідження показали, що регулярний прийом препарату літніми пацієнтами тягне за собою збільшення максимальної концентрації речовини в крові на шістдесят відсотків, а період напіврозпаду - на тридцять відсотків.

Коли прийом препарат необхідний?

Зульбекс призначається в таких випадках:Обострение язвы желудка

 • Загострення виразки шлунка і дванадцятипалої кишки;
 • Лікування ерозивно форми і симптомів ГЕРХ з подальшою підтримуючою терапією;
 • Усунення синдрому Золлінгера- Еллісона;
 • як одн ого з компонентів при комплексному лікуванні виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, або при захворюванні хронічним гастритом;
 • Профілактичні заходи проти загострення виразки шлунка, викликаної бактеріями Helicobacter pilori.

Як приймати препарат? || | 151

Общим правилом приема таблеток Зульбекс является то, что принимать его необходимо целиком и проглатывать, не разжевывая. Также таблетки нельзя ломать перед приемом.

Для кожного виду хвороби шлунка існує своя дозування препарату:Как принимать препарат?

 • Загострення виразки шлунка і дванадцятипалої кишки - засіб приймати вранці в кількості двадцяти міліграмів один раз на добу. Регулярний прийом препарату призводить до повного загоєння виразки через чотири тижні. В окремих випадках цей строк може подвоїтися. Доброякісна стадія хвороби досягає свого загоєння через шість тижнів. Також період лікування може збільшитися в деяких, особливо складних, випадках.
 • Ерозивно форма ГЕРХ - для лікування хвороби препарат приймається протягом чотирьох - восьми тижнів один раз на добу в кількості двадцяти міліграмів. Якщо необхідна більш тривала терапія, то лікар може призначити прийом десяти-двадцяти грамів Зульбекс щодня.
 • При наявності симптомів ГЕРХ призначається десять міліграмів препарату один раз в день. Курс лікування - чотири тижні. Після закінчення терміну і при наявності поліпшення можливий додатковий профілактичний прийом препарату, якщо це необхідно. Якщо поліпшення не відбулося, призначаються додаткові аналізи з метою виявити причину негативного ефекту препарату.
 • Синдром Золлінгера-Еллісона - починати лікування необхідно з шістдесяти міліграмів препарату за один прийом, поступово збільшуючи дозу до ста двадцяти міліграмів, якщо це дозволяють індивідуальні особливості організму. У деяких випадках показано починати лікування з ста міліграмів за один прийом, а також можливе ділення максимальної дози на два прийоми по шістдесят міліграмів вранці і ввечері. Чітких рамок курсу прийому немає. Препарат слід приймати до зникнення симптомів.
 • Загострення виразки шлунка, викликаної бактеріями Helicobacter pilori - проводиться комплексна короткочасна терапія, що дозволяє швидко знищити шкідливі мікроорганізми і поліпшити стан шлункової оболонки. В цьому випадку до Зульбексу додаються кларітороміцін і амоксицилін по 20, 500 і 1 міліграм відповідно двічі в день. Курс лікування - один тиждень. Така форма терапії не підходить дітям, а пацієнтам з порушенням роботи нирок і печінки, навпаки, можна спокійно приймати препарати згідно вищеописаної схемою.

Які існують побічні ефекти?

Зульбекс необхідно приймати суворо за призначенням лікаря, так як неправильний прийом і передозування можуть викликати небажані побічні ефекти. Для зручності сприйняття симптоми перераховані в порядку зниження негативного впливу:Побочные эффекты

 • Кровоносна система - в рідкісних випадках може викликати нейтропенію, лейкопенію, тромбоцитопенію, лейкоцитоз;
 • Імунна система - при високій чутливості до якогось з компонентів може викликати лицьову набряклість, гіпотонію, задишку;
 • Порушення обміну речовин і режиму харчування - занадто сильне схуднення або, навпаки, підвищення ваги, також може знизитися рівень натрію в організмі;
 • нервова система - передозування призводить до метушня ікновенію головних болів, запаморочення, можуть з'явитися проблеми зі сном, іноді можливий протилежний ефект - підвищена сонливість, деяка нервозність, також можлива поява депресивного стану;
 • Органи почуттів - може погіршитися зір;
 • серцево-судинна система - неправильний прийом препарату може викликати набряклість на деяких ділянках тіла;
 • Дихальна система - можливий кашель, нежить, а також більш важкі форми у вигляді бронхіту, синуситу, фарингіту;
 • Травна система - передозування препарату або непереносимість компонентів тягнуть за собою розлад кишечника у вигляді проносу і запору , нудоту, больові відчуття в животи, підвищене газоутворення, може з'явитися відрижка, сухість у роті, в поодиноких випадках можливі прояви хвороб ясен, гепатиту, загострення цирозу печінки (препарат необхідно приймати дуже обережно пацієнтам із захворюванням печінки );
 • Шкіра - може бути алергічна реакція у вигляді висипу, еритеми, іноді може виникнути короста, підвищиться виділення поту, можуть виникнути і більш серйозні форми шкірних захворювань (токсичний дерматит з появою бульбашкових висипань, синдром Стівенса-Джонсона, характеризується погіршенням симптомів токсичного дерматиту), які проходять відразу, як тільки пацієнт перестає приймати препарат;
 • Кістково-м'язова система - можуть з'явитися болючі нетипові больові відчуття, в тому числі в спині, а також м'язові судоми; || | 1 90
 • Мочевыделительная система – воздействие основного вещества Зульбекса может стать причиной инфицирования мочевых путей;
 • Репродуктивна система - дуже рідкісних випадках можлива гіпертрофія молочних залоз і жирової тканини;
 • Лабораторні дослідження показали, що при передозуванні або непереносимості компонентів препарату може збільшитися активність ферментів печінки.
із загальних симптомів можна виділити погіршення загального стану з появою симптом грипу.

Які існують протипоказання?

Зульбекс категорически нельзя принимать, если имеются хотя бы один из нижеперечисленных показателей:Противопоказания

 • Період вагітності і лактації;
 • Дитячий вік;
 • Непереносимість будь-якого компонента препарату; | || 208
 • При наличии почечной недостаточности прием препарата возможен, но с осторожностью.
Читайте також: & nbsp; Вітчизняний препарат Демидівський сироп для ефективної терапії

У перших двох випадках прийом препарату заборонено в зв'язку з відсутністю застосування препарату на практиці і виявлення симптомів позитивної або негативної динаміки.

Возможен ли прием Зульбекса одновременно с другими препаратами?

Взаимодействие с лекарствами Тривалість дії Зульбекса досить висока і досягає двадцяти чотирьох годин. Якщо у пацієнта існують ще захворювання, то цілком можливий прийом препаратів, спрямованих на його лікування.

Одночасний прийом таких препаратів, як рабепразол і метаболіт кларитроміцин, збільшує їх концентрацію в організмі.

Одночасний прийом протигрибкових препаратів «Кетоконазол», «Ітраконазол», «Дигоксин» і рабепразолу, навпаки, концентрацію знижує, тому дуже важливо скорегувати дозування для повноцінного впливу на хворий організм.

Взаємодія противірусним препаратом «Атазановір» край НЕ негативно позначається на впливі обох препаратів. Також небажано приймати Зульбекс з такими антибіотиками, як «Фенітоїн», «Варфаін», «Амоксіллін», «Теофілін», «Діазепам», так як в їх склад входить хімічна речовина цитохром CYP450.

Як купити Зульбекс ?

Зульбекс є рецептурним препаратом. Його можна купити в аптеці строго за рецептом лікаря. Ціна препарату залежить від дозування і кількості блістерів в упаковці. Лікарський засіб виробляється словенською фірмою КРКА.

 • Дозування 10 міліграмів:

- чотирнадцять таблеток в упаковці буде коштувати порядку 600 рублів;

- двадцять вісім таблеток - 900 рублів .

 • Дозування 20 міліграмів:

- упаковка з чотирнадцяти таблеток обійдеться в 950 рублів;

- двадцять вісім таблеток - в 1500 рублів.

Какие аналоги Зульбекса существуют?

Зульбекс не є єдиним препаратом, який рекомендується приймати при захворюваннях шлунка. Як і у інших лікарських засобів, у нього також є аналоги. Серед таких можна виділити Паріет, Омез, Нольпаза, Нексиум, Лосек.

Кожен з цих препаратів впливає на хвору ділянку з високою ефективністю. Відмінність полягає в тому, що основна речовина у всіх препаратах різний. До складу Зульбекса і Париета входить один і той же речовина - рабепразол. Результат прийому обох препаратів однаково надійний. Вони починають швидко впливати на організм після прийому і містять один і той же кількість побічних ефектів. Тому сказати, що краще - Зульбекс або Паріет - не можна. Тут варто орієнтуватися виключно на ціну препарату.

У складі Омезу основною речовиною є омепразол. Препарат не зручний тим, що вимагає постійного, безперервного прийому. Як тільки пацієнт перестає приймати ліки, кислотність його шлунка тут же зростає. Також в ньому міститься набагато більше побічних ефектів, ніж в Зульбексе.

Основним речовиною Нольпаза є пантопразол. Це більш м'який засіб, яке поступово знижує рівень кислотності, і його також необхідно приймати постійно.

Якщо провести порівняння з метою з'ясувати, що краще - Нольпаза або Зульбекс, то перший препарат можна приймати вагітним і годуючим жінкам, а другий категорично заборонено.

Що кажуть про Зульбексе брали його пацієнти ?

Препарат Зульбекс не так давно з'явився на ринку фармакології, але вже заслужив численні позитивні відгуки.

Віктор Ковальов: на жаль, у мене виразка шлунка. Лікар рекомендував приймати препарат Зульбекс. Мені дуже подобається це ліки. Воно прекрасно знімає больові відчуття. Я вже давно забув, що таке печія і інші «принади» виразки. Правда, на початку прийому був деякий дискомфорт у вигляді розлади кишечника, але поступово все нормалізувалося. Головне - приймати препарат строго по інструкції і дотримуватися рекомендацій лікаря.

Ольга Никифорова: Правильно кажуть, що треба харчуватися регулярно і не яким-небудь фаст-фудом, а нормальною домашньою їжею. Через власну дурість я ігнорувала це правило. Ні, я снідала і вечеряла, як годиться, будинки, але при цьому цілий залишалася голодною. Бачте, я вважала, що такий режим добре впливає на мою фігуру. Тільки от не врахувала я, як він впливає на шлунок. При найменшому запаху їжі, в моєму шлунку починалося «голодне» бурління. Дійшло до того, що я мало не заробила виразку. Спасибі моєму лікареві, що призначила мені Зульбекс. Кислотність прийшла в норму, виразки не сталося, а харчуюся я тепер правильно.

Ангеліна Клюєва: Є у мене одна слабкість - вже дуже я ласа на всі гостреньке і солоненьке. Яку б дієту я не дотримувалася, обов'язково зірвуся і від душі наїмся улюблених «соленостей». В кінцевому підсумку у мене стався напад панкреатиту. Це не просто боляче, а дуже боляче! Спасибі моєму лікареві, що не стала читати мені нотацій, а прописала такий прекрасний препарат, як Зульбекс. Болі пішли, відчуваю себе відмінно!

Посилання на основну публікацію